trzygie

Moderator
 • Zawartość

  231
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  16

Wszystko napisane przez trzygie

 1. Jestem na nie. O ile pierwsza strona jeszcze jakoś by przeszła, to druga jest całkowicie do wyrzucenia. Dane kontaktowe są rozstawione koszmarnie, na siłę skupiłeś wszystko na środku. Na ostatniej wersji zrobiły się z tego 2 fonty, co jest kompletnie niepotrzebne. W całości projektu brakuje estetyki, co jakby nie patrzeć, jest wymagane od kwiaciarni. Wizytówka nie jest przypadkową nazwą i powinna prezentować sobą pewną jakość. Polecam Ci poczytać o dobrych praktykach projektowania wizytówek, układach elementów na wizytówkach. Użyteczna wizytówka to nie tylko kawałek kartonu z danymi kontaktowymi ale też wygoda używania jej przez odbiorcę. Poczytaj jak trzymają wizytówki osoby leworęczne i praworęczne, o tym jak to powinno wpływać na układ elementów. Niby taki mały papierek, a tak wiele trzeba opanować, żeby dobrze go zaprojektować
 2. Tak na szybko - mimo, że układ oklepany ( nawet mocno "zainspirowany" jednym konkretnym portfolio) to całość nadal prezentuje się całkiem przyjemnie. Ale: sekcje OSTATNIE REALIZACJE i REALIZACJE - po co dwa razy to samo? polskie znaki, a raczej ich brak Tak jeszcze na marginesie, polecam mniej "inspirować" się pracami innych, a włożyć więcej kreatywności w swoje projekty. Wiem, że ciężko obecnie wymyślić coś, co nie było jeszcze użyte, ale potencjalny klient szybciej wybierze portfolio wyróżniające się z dziesiątek podobnych stron.
 3. Temat został przeniesiony z Płatne do Prywatne.
 4. 12.01.2017 Aktualizacja regulaminu - dodano §6
 5. Aktualizacja 12.01.2017 Usunięcie wymogu posiadania tematów i postów wymaganych do otrzymania rangi.
 6. 1/10 ło matko, czego ta młodzież dzisiaj słucha ;/ przejdźmy do czegoś bardziej odprężającego
 7. Temat został przeniesiony z Druk do Pytania i odpowiedzi.
 8. Trochę się muszę przypierniczyć - na początku bardzo wszystkim zależało, żeby pościągać ludzi z graffiki, a teraz chcecie ich izolować osobnymi pokojami na czacie? Zalecam odrobinę konsekwencji w działaniach. Po to jest czat żeby każdy mógł sobie o pierdołach pogadać. Obecnie jedynym problemem jest to, że oni wszyscy znają się nie tylko z forum, ale też ze wspólnych zjazdów, a nam jako nowym ludziom ciężko się włączyć do tej grupy. Dajmy sobie i czatersom trochę czasu - albo my wyrównamy do nich, albo oni do nas. Co do pytań i pomocy na czacie - w regulaminie wyraźnie stoi, że na czacie nie piszemy rzeczy, które mają swoje miejsce na forum. Po to forum istnieje, żeby z niego korzystać, jak chcecie pomagać ludziom na czacie to myślę, że sporo miejsc tego typu się znajdzie gdzie indziej. Co do zrzutki - od dawna o tym mówię, najwyższy czas coś w temacie ruszyć, nie musimy od razu wyznaczać po ile kto ma dać, każdy dorzuci tyle ile uważa za słuszne i myślę, że potrzebna kwota bardzo szybko się znajdzie.
 9. W temacie zadajemy pytania dotyczące wyłącznie identyfikacji lub poszukiwań fontów/czcionek. Zakazane jest podawanie linków do pobierania płatnych fontów z nielegalnych źródeł.
 10. udało się zidentyfikować tą zarazę - Bernardo Std Regular
 11. Potrzebuję pomocy w identyfikacji fontu: Strony identyfikacyjne stwierdziły zgodnie "zajmij się uczciwą pracą zamiast głupot szukać" więc Was proszę o pomoc
 12. 5/10 a teraz z dedykacją od klientów dla wszystkich grafików xD
 13. layout

  Noooo, Ania, jest grubo Ciężki, waleczny klimat. Jestem na tak Skoro tak dobrze radzisz sobie z mrokiem, to teraz zadanie domowe: odsłoń jaśniejszą stronę swojej duszy i przygotuj nam coś radosnego i kolorowego Do wyboru: strona przedszkola lub biuro podróży.
 14. Dopóki Edge będzie cierpiał na chorobę sierocą tak jak jego poprzedniczki, zbyt wiele w temacie wyświetlania fontów nie poradzimy. Błędne wyświetlanie fontów od googla w Edge jest obecnie traktowane jako bug (mnóstwo zgłoszeń na forach Microsoft) i dopóki nie wejdzie stosowna łatka, nic na ten problem nie poradzimy. @Adam, jeśli bardzo Ci to przeszkadza, możesz jeszcze spróbować uruchomić tryb developerski w telefonie i zainstalować wersję testową systemu, być może wtedy problem zniknie. Ewentualnie zostaje Ci jeszcze Opera Mobile.
 15. @Adam, a próbowałeś kilka razy odświeżać, mi na Lumia 435 w Edge zaskoczył font po 2 odświeżeniu strony. Testowałem na innych sprzętach i przeglądarkach i wszystko działa prawidłowo.
 16. @Adam, ale o co właściwie chodzi? Gdzie nie ma polskich znaków?
 17. Działa, można jeszcze pomyśleć nad jakimś ogłoszeniem, tak żeby wszyscy widzieli, że jest taka opcja.
 18. Na forum brakuje przycisku kierującego na górę strony, najlepiej zrobić coś przyklejonego z prawej strony. Dodatkowo można wziąć pod uwagę przyklejenie górnego menu.
 19. @Marcin, może być bez nawigacji, chodziło głównie o szybki dostęp do powiadomień, szukajki i linku w logo.
 20. Moim zdaniem dobry pomysł. Oprócz tematu w dziale portfolio, w którym ludzie normalnie mogą komentować, przyda się tego typu zakładka na koncie każdego z użytkowników - wolna od ocen i innych komentarzy. Dobre narzędzie nie tylko do promocji naszych umiejętności, ale też szybki sposób na sprawdzenie naszych możliwości przez potencjalnych zleceniodawców.
 21. layout

  Całość projektu w większości wygląda w porządku, 2-3 kosmetyczne poprawki i stronę można praktycznie puszczać do produkcji. Nie podoba mi się jednak dolna część projektu - tak duża sekcja Newsletter na stronie restauracji jest po prostu zbędna, dodatkowo nie do końca wiadomo co właściwie jest stopką. Z punktu widzenia użytkownika największą uwagę zwraca sekcja z prawami autorskimi i autorem projektu, dane firmy wraz z linkami do socjali są za mało czytelne i po prostu gdzieś się gubią. Moja rada - newsletter przenieś do jednej linii z danymi firmy i wszystko na jednolite tło, tak jak jest to rozwiązane przy prawach autorskich. Zamiast newslettera można wrzucić dowolną treść (galeria zdjęć restauracji, przykładowe dania, skrócone menu, jakieś promocje itp.). Zmień przyciski socjali z tekstowych na ikony lub ewentualnie dodaj ikonę obok tekstu w przycisku - ludzie szybciej rozpoznają logo serwisu niż jego nazwę. Można też się pokusić o jakąś mapkę dojazdu. Co do zmian kosmetycznych: na górze: logo na lewo, nawigacja na prawo - wyrównaj do treści strony, w headerze zamiast zdjęcia można pomyśleć o jakimś chwytliwym tekście ( "najlepsze żarcie stąd do Kairu " ), opinie klientów rozciągnij do szerokości treści strony, wtedy odstępy pomiędzy opiniami powinny się wyrównać z tymi między zdjęciami wyżej.
 22. 2/10 - tak słabe jak film to teraz cofniemy się do roku 2000
 23. rozbiłeś mnie tą świąteczną animacją, świetny pomysł i wykonanie.
 24. Skoro to Twoja pierwsza tego typu praca, to jestem pod dużym wrażeniem. Wyszło naprawdę bardzo dobrze, nawet nie zapoznając się z treścią widać, że zawartość katalogu jest skierowana dla dzieci. Jedyne co mi lekko nie podeszło to kolory na stronach 22/23. Odrobinę za smutne w porównaniu do całości. Tak przy okazji - jaki format katalogu?
 25. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie i każdy będzie z niego zadowolony. Zobaczymy jeszcze co powiedzą inni.