trzygie

Administrator
 • Zawartość

  275
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  18

Wszystko napisane przez trzygie

 1. @Lithard Wszelkie pytania, prośby o treści nielegalne, "pirackie" oraz w jakikolwiek sposób łamiące licencję oraz podawanie do takich treści linków nie jest i nie będzie na tym forum tolerowane, a wszelkie tego typu zachowania będą karane. Odnosi się to w szczególności to materiałów tworzonych przez naszych partnerów. Powyższe potraktuj jako ostrzeżenie. Dyskusja na ten temat jest zbędna więc temat zamykam. Zostawiam widoczny, jako informację na przyszłość. PS. Jeśli sugerujesz, że forum stoi na nullowanym skrypcie to grubo się mylisz.
 2. @Raaze, do 25 lutego włącznie, do 23.59
 3. Buduj z nami Graficznie.net! Zapraszamy wszystkich użytkowników do wspólnej pracy nad rozwojem naszego forum! Zależy nam, żeby forum było jak najbardziej przyjazne i spełniało wymagania każdego użytkownika, dlatego też w ciągu najbliższych miesięcy planujemy oddać do Waszego użytku całkowicie nowy szablon oraz funkcje. Zanim jednak to się stanie, chcemy abyście WY wskazali nam czego oczekujecie od nowej odsłony GRAFICZNIE.NET. Dajemy Wam dwie możliwości przestawienia swojej wizji forum: 1. Projekt nowego wyglądu Graficznie.net Jeśli macie pomysł na nowy szablon forum, zaprojektujcie go i dodajcie w tym temacie lub prześlijcie na PW do jednego z administratorów. Nie wymagamy kompletnego i szczegółowego projektu, wystarczy zarys całości lub fragmentu forum. Przyjmiemy każdy projekt. Nie musicie ograniczać się do klasycznego układu forum, możecie śmiało użyć swojej kreatywności w celu stworzenia czegoś wyjątkowego. 2. Pomysły na nowe funkcje i usprawnienia Jeśli nie macie ochoty projektować wyglądu, możecie śmiało zgłosić swoje propozycje na nowe funkcje i usprawnienia forum. Mogą to być duże rozszerzenia funkcjonalności lub najmniejsze zmiany w dostępnych funkcjach. Nie mamy zamiaru Was w tej kwestii ograniczać. Dla autorów najciekawszych pomysłów przewidujemy specjalną rangę na forum oraz wpis w Historii serwisu, w którym zostaniecie oznaczeni jako współtwórcy Graficznie.net.
 4. @icon, nie będę Cię klepał po plecach i mówił, że jest progres, bo nie o to w tym chodzi. Strona jest dokładnie taka sama jak poprzednie, układ, kolorystyka, wszystko wygląda tak samo. Nie ma progresu, jest zastój. Spróbuj zrobić projekt z innej branży - polecam stronę przedszkola, trening idealny, jeśli chcesz coś ruszyć w swoich projektach.
 5. @mohlodi, polecam Ci stworzyć w odpowiednim dziale oddzielny temat dla layoutów bo tutaj się spory chaos zrobi jak ludzie zaczną wszystko z osobna komentować. Jak coś to daj znać to Ci poprzenoszę posty.
 6. Minął czas na zgłaszanie wybranej rangi. Użytkownikom, którzy nie zdążyli się zgłosić, rangi zostaną przyznane przez administratora.
 7. Przebudowa systemu rang W związku z planowanymi zmianami na forum, w dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona aktualizacja systemu grup i rang. Ze względu na nadchodzące zmiany, część rang została całkowicie usunięta, a inne są niedostępne "od ręki". Każdy użytkownik, który wcześniej posiadał rangę, może wybrać: 1. W przypadku utraconej rangi GRAFIK - wybierz dwie z poniższych specjalizacji 2. W przypadku utraconej rangi MŁODSZY GRAFIK - wybierz jedną z poniższych specjalizacji Webdesigner Logomaniak Rysownik Fotografik DTP-owiec 3D-maniak UX-maniak Wybraną specjalizację proszę wysyłać przez PW do @trzygie. W przypadku dwóch specjalizacji, proszę o wskazanie głównej. Jeśli utraciłeś rangę, której odpowiednik aktualnie istnieje, prześlij PW z informacją o przywróceniu starej rangi. W przypadku braku wyboru rangi w ciągu 48 godzin, zostanie przydzielona ranga dopasowana do projektów wrzuconych na forum. Wszelkie pytania lub wątpliwości proszę pisać w tym temacie.
 8. W temacie umieszczamy pytania dotyczące wyłącznie programu Adobe Illustrator
 9. Najpierw tak bardziej szczegółowo: w projekcie 1: górne menu do poprawienia, chociaż nie jakoś drastycznie, wystarczyłoby dodać jakieś półprzeźroczyste tło i myślę, że od razu byłoby lepiej, font w nagłówkach do zmiany, o ile sprawdza się w logo, to nagłówki robią się już kompletnie nieczytelne, w stopce, przy prezesach brakuje jakiegoś odstępu między nazwiskami a numerami telefonów, projekt 2, ten po wszystkich zmianach: sekcja portfolio źle wygląda bez odstępów między pracami, może gdybyś zastosował różne zdjęcia to coś by się zmieniło, tam gdzie są paski z aplikacjami unikaj stosowania procentów, może to zostać błędnie odebrane przez klienta, paski możesz zostawić, za duże odstępy pomiędzy nagłówkami sekcji a ich zawartością, chcesz sobie wyrobić w branży imię i nazwisko, a nie ksywkę, klient nie będzie szukał jakiegoś Bastiona do współpracy, bo do tego to sobie może w Overwatch pograć, jak robisz portfolio to zawsze używaj swoich prawdziwych danych ( wiem, że dodany projekt jest podglądowy, to jest rada bardziej na przyszłość ) projekt 3: projekt względnie poprawny, chociaż gdzieś to już widziałem... a tak! kilka postów wyżej, patrz portfolio Największym problemem we wszystkich projektach jest typografia - w pierwszych dwóch, moim zdaniem, używasz zbyt dużego fonta, dla stron internetowych wystarczy 16px ( standard w przeglądarkach), często spotyka się też 14, 15 px. Masz też ogólny problem z wysokością wiersza w tekście. Przy standardowym tekście możesz spróbować skorzystać z 1.5x ( 16px x 1.5 = 24px) lub nawet 1.75x ( 16px x 1.75 = 28px ), stanowczo zwiększy to czytelność. Projekty są technicznie, poza wymienionymi problemami, całkiem solidne i spokojnie możesz się w tym temacie rozwijać. Problem w tym, że cały czas projektujesz na "jedno kopyto" i wychodzą prace, których obecnie w Internecie są tysiące. Spróbuj zaprojektować coś innego, coś czego nie da się zrobić wg schematów z projektów wyżej. Przejrzyj sobie projekty na Pinterest, tam jest od groma prac, które mimo swojej prostoty, niesamowicie się wyróżniają. Masz umiejętności i warsztat, teraz tylko z tego skorzystaj.
 10. Na forum brakuje przycisku kierującego na górę strony, najlepiej zrobić coś przyklejonego z prawej strony. Dodatkowo można wziąć pod uwagę przyklejenie górnego menu.
 11. Podbijam temat - po ostatnich modyfikacjach znowu nie ma opcji przeniesienia się na górę strony. Forum jest dość długie i po kilku chwilach przewijanie z góry na dół i z powrotem zaczyna delikatnie wkur...denerwować. tak więc apeluję do czerwonych sił wyższych: 1) link do forum w stopce, o tutaj: 2) przyklejony pasek menu, może się przyklejać po przejechaniu powiedzmy 300px 3) ewentualny przycisk "do góry" Niech UX będzie z Wami
 12. Wybierając spośród dwóch wymienionych to raczej Boostrap - jest dla mnie bardziej intuicyjny. Jednak jeśli już działać z BS to najlepiej z jego najnowszą wersją czyli v4.0.0-alpha.6 - korzysta w pełni z dobrodziejstw flexboxa i scss. Dodatkowo, o ile dobrze kojarzę, to jest w Polsce bardziej popularny niż Foundation. Tak jak pisałem wyżej, warto jednak znać więcej niż jeden framework, przyjrzyj się jeszcze dodatkowo SemanticUI UIkit YAML Materialize - to te popularniejsze, na które możesz trafić, gdybyś chciał działać w kierunku Front-Endu
 13. Ogólnie to żaden framework. Osobiście preferuję rozwiązania własne, z wykorzystaniem tylko tych elementów, które są w danym projekcie potrzebne. Bootstrap, Foundation czy każdy inny framework to tylko zbędny dodatkowy kod, który niepotrzebnie obciąża stronę, a w dobie urządzeń mobilnych to wielka wada. W tym miejscu pewnie wzburzę wszystkich obrońców Bootstrapa, bo przecież niby można go sobie skonfigurować i odchudzić, jednak jak dla mnie zależności pomiędzy jego poszczególnymi komponentami są zbyt duże (chcesz jeden komponent, musisz dodać do niego jeszcze 3 inne, żeby wszystko działało), co wpływa na objętość kodu. Podobnie jest z Foundation i kilkoma innymi. Problem w tym, że chcąc zarabiać na front-endzie trzeba frameworki znać, bo spora część klientów lub pracodawców wymaga ich znajomości czy postawienia strony w oparciu o nie - łatwiej im wtedy przekazać kod innej osobie.
 14. 6/10
 15. Czas na moją galerię. Do tej pory robiłem front-end, jednak chęć rozwoju i wymagania rynku sprawiły, że kilka miesięcy temu zacząłem na poważnie przygodę z webdesignem. Będę tutaj wrzucał bieżące projekty przede wszystkim w celu oceny i wskazania błędów. Na początek sklep z rękodziełem
 16. Czas na delikatne odświeżenie tematu. Dzisiejszy potworek. Szybka strona pod klienta. Całość trochę nierówna ponieważ ze względu na ograniczenie czasowe projekt powstawał od razu jako działająca strona, bez udziału Photoshopa. Sorki za jakość, ale jest to sklejka z przeglądarki.
 17. zjadliwe, chociaż nie moje rytmy, 6/10 teraz cofamy się o 25 lat
 18. Jestem na nie. O ile pierwsza strona jeszcze jakoś by przeszła, to druga jest całkowicie do wyrzucenia. Dane kontaktowe są rozstawione koszmarnie, na siłę skupiłeś wszystko na środku. Na ostatniej wersji zrobiły się z tego 2 fonty, co jest kompletnie niepotrzebne. W całości projektu brakuje estetyki, co jakby nie patrzeć, jest wymagane od kwiaciarni. Wizytówka nie jest przypadkową nazwą i powinna prezentować sobą pewną jakość. Polecam Ci poczytać o dobrych praktykach projektowania wizytówek, układach elementów na wizytówkach. Użyteczna wizytówka to nie tylko kawałek kartonu z danymi kontaktowymi ale też wygoda używania jej przez odbiorcę. Poczytaj jak trzymają wizytówki osoby leworęczne i praworęczne, o tym jak to powinno wpływać na układ elementów. Niby taki mały papierek, a tak wiele trzeba opanować, żeby dobrze go zaprojektować
 19. Tak na szybko - mimo, że układ oklepany ( nawet mocno "zainspirowany" jednym konkretnym portfolio) to całość nadal prezentuje się całkiem przyjemnie. Ale: sekcje OSTATNIE REALIZACJE i REALIZACJE - po co dwa razy to samo? polskie znaki, a raczej ich brak Tak jeszcze na marginesie, polecam mniej "inspirować" się pracami innych, a włożyć więcej kreatywności w swoje projekty. Wiem, że ciężko obecnie wymyślić coś, co nie było jeszcze użyte, ale potencjalny klient szybciej wybierze portfolio wyróżniające się z dziesiątek podobnych stron.
 20. Temat został przeniesiony z Płatne do Prywatne.
 21. 12.01.2017 Aktualizacja regulaminu - dodano §6
 22. 1/10 ło matko, czego ta młodzież dzisiaj słucha ;/ przejdźmy do czegoś bardziej odprężającego
 23. Temat został przeniesiony z Druk do Pytania i odpowiedzi.
 24. Trochę się muszę przypierniczyć - na początku bardzo wszystkim zależało, żeby pościągać ludzi z graffiki, a teraz chcecie ich izolować osobnymi pokojami na czacie? Zalecam odrobinę konsekwencji w działaniach. Po to jest czat żeby każdy mógł sobie o pierdołach pogadać. Obecnie jedynym problemem jest to, że oni wszyscy znają się nie tylko z forum, ale też ze wspólnych zjazdów, a nam jako nowym ludziom ciężko się włączyć do tej grupy. Dajmy sobie i czatersom trochę czasu - albo my wyrównamy do nich, albo oni do nas. Co do pytań i pomocy na czacie - w regulaminie wyraźnie stoi, że na czacie nie piszemy rzeczy, które mają swoje miejsce na forum. Po to forum istnieje, żeby z niego korzystać, jak chcecie pomagać ludziom na czacie to myślę, że sporo miejsc tego typu się znajdzie gdzie indziej. Co do zrzutki - od dawna o tym mówię, najwyższy czas coś w temacie ruszyć, nie musimy od razu wyznaczać po ile kto ma dać, każdy dorzuci tyle ile uważa za słuszne i myślę, że potrzebna kwota bardzo szybko się znajdzie.
 25. W temacie zadajemy pytania dotyczące wyłącznie identyfikacji lub poszukiwań fontów/czcionek. Zakazane jest podawanie linków do pobierania płatnych fontów z nielegalnych źródeł.