trzygie

Webdesigner
 • Zawartość

  344
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  26

Wszystko napisane przez trzygie

 1. @pandi - w pierwszej kolejności BRIEF - dobrze wypełniony brief powinien ograniczyć Twój kontakt z klientem do minimum, w idealnym briefie będzie zawarte wszystko co jest potrzebne do zaprojektowania strony pod potrzeby konkretnego klienta. Z tym że tutaj mówię o kliencie końcowym, z którym współpracujesz bezpośrednio. W Twoim przypadku jesteś podwykonawcą więc ogranicza Cię osoba, która zleca Ci wykonanie tych projektów. Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem byłoby stworzenie briefu, który Twój "szef" będzie przekazywał klientom do wypełnienia, i na jego podstawie będziesz robił projekty. Jak to wyjdzie w praktyce, to już zależy od Twojego klienta. Co do samego kodowania - skoro programista nie potrafi prawidłowo odwzorować projektu to albo robi na "odpier**l" albo po prostu jest z d*py wzięty. W takim przypadku zmienia się programistę albo rezygnuje z współpracy w takiej "firmie".
 2. Temat wyczyszczony. @Finky - pierwsze i jedyne ostrzeżenie - jeśli chcesz się wykłócać to przenieś to na PW.
 3. No, muszę przyznać, że najnowszy projekt jest bardzo dobry. @Viper bardzo ładny progres widać u Ciebie.
 4. Normalnie wersja elektroniczna X8 kosztuje ~1800 zł brutto, na allegro widziałem oferty po ~1400 zł więc teoretycznie można spróbować w tym sklepie, chociaż tak jak @Marcin wspomniał, ciężko o opinie dotyczące tego sklepu.
 5. 30.06.2017 Utworzenie nowego działu Zlecenia -> Giełda -> Oferty dla grafików Dział przeznaczony dla firm chcących zaprezentować swoją ofertę użytkownikom forum.
 6. Postaram się to ogarnąć przy najbliższej większej aktualizacji szablonu.
 7. @Prometeusz poszukaj tutaj: http://www.shapes4free.com/shapes/photoshop-custom-shapes/ http://www.webanddesigners.com/54-free-photoshop-custom-shapes-collection/ osobiście poszedłbym bardziej w stronę ikon, możesz spróbować znaleźć coś na http://www.flaticon.com/, jak znajdziesz coś ciekawego to możesz pobrać jako svg czy eps i przepuścić przez illustratora, ewentualnie w psd ale nie będzie wtedy wektorowo
 8. @Darthu, połączyłem post z Twoim istniejącym tematem, jeśli chcesz to jednak osobno to daj znać a co do samej pracy - jest moc
 9. @Dragen, na stronie, którą wymieniłeś jest też zakładka Free Items: https://motionarray.com/browse/free Pobierz któryś i sprawdź, w jaki sposób można podłożyć własne zdjęcia - w ten sposób nauczysz się znacznie więcej niż czekając długie tygodnie, aż ktoś podłoży Ci gotowe rozwiązanie.
 10. W temacie umieszczamy pytania dotyczące wyłącznie programu Adobe Illustrator
 11. Na ostatniej pracy jest moc, uwielbiam taki klimat. Nawet nie próbuję się do czegoś przyczepiać
 12. Tematy usunięte, były to pozostałości po starym dziale, jeszcze zanim zrobiliśmy przebudowę.
 13. Całościowo wygląda bardzo fajnie, jednak jakby przyjrzeć się bliżej to: logo optycznie przeciąża menu na lewą stronę, przez co całość wygląda krzywo - wyrównaj menu do prawej i będzie znacznie lepiej, nagłówek OFFER wrzuciłbym do sekcji z ofertą, a nie tak jak jest teraz w topie, kontakt zrobiłbym 50/50, w tej chwili formularz jest za mały, ewentualnie możesz go jeszcze przenieść na prawo, poszczególne sekcje za mało "oddychają" - większe marginesy górne i dolne bardzo pomogą
 14. @Ananasz, zapowiada się ciekawie, pokaż cały projekt
 15. Popracowałbym nad ogonem, bo obecnie wygląda jak, za przeproszeniem, lisie jaja
 16. całkowicie zjadalne, 7/10
 17. Jak na pierwszy projekt tego typu to nie jest źle Jak dla mnie wykorzystanych jest trochę za dużo fontów, przez co ogólnie cierpi typografia. Dodatkowo marginesy dla poszczególnych stron są moim zdaniem za małe, są też bardzo nierówne, przez co ulotka może wyjść słabo po bigowaniu (o ile projekt przejdzie przez sprawdzanie w drukarni )
 18. Cytat z FAQ Adobe https://helpx.adobe.com/pl/x-productkb/policy-pricing/end-user-license-agreements-faq.html#main_Can_I_use_my_software_on_two_computers_ Tak więc, jeśli masz klucz z licencji grupowej, możesz śmiało instalować na prywatnym komputerze - zasada działania będzie identyczna jak w przypadku licencji indywidualnej.
 19. @Damien948, przede wszystkim musisz na koncie PayPal wybrać domyślny sposób płatności - z tego co pamiętam można podłączyć konto bankowe. Następnie przy płatności na Adobe wybierasz PayPal i powinno Ci ściągnąć kasę bezpośrednio z konta, bez użycia karty.
 20. Wydaje mi się, że temat został wyczerpany. @Supratec, @Urbi, forum nie jest miejscem na kłótnie kto ma rację, musicie to rozwiązać między sobą. Jeśli chcecie wskazać "winnych", na forum jest dostępne jedno narzędzie: http://graficznie.net/temat/260-lista-godnych-zaufania-oraz-czarna-lista/ Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadamy innych możliwości rozwiązywania sporów dotyczących zleceń. W związku z tym, że padło tutaj trochę oskarżeń i obraźliwych zwrotów, dalszą dyskusję uważam za zbędną, a temat zamykam. Wszystkie posty zostaną przeniesione do kosza, bez możliwości ponownego wglądu. W przypadku zastrzeżeń co do tej decyzji, proszę o kontakt na PW.
 21. Do mniejszych projektów - Corel lub Illustrator (ewentualnie tańsza alternatywa Affinity Designer), do większych polecałbym celować w profesjonalny soft do składu dokumentów czyli Adobe InDesign.
 22. @Zoquel, reklamować się możesz gdzie tylko zechcesz, nikt tego jeszcze nie zabronił. Rób profile na FB, na Instagram, daj znać znajomym, rodzinie, rób tak, żeby wszystkie wujki, ciotki, nawet najdalsza rodzina, kojarzyli, że coś tam w grafice robisz. Dzięki temu jak ich znajomy gdzieś coś wspomnie w rozmowie że potrzebuje, to od razu będą mogli skierować go do Ciebie. Co do samego zarabiania - oczywiste jest, że dla Ciebie najwygodniej byłoby z rączki do rączki bez żadnego śladu papierowego, jest jednak ryzyko, że skarbówka może dostać info, że coś takiego robisz. Jako, że jesteś nieletni, żeby wykonywać jakiekolwiek zlecenia na umowę, musisz posiadać zgodę swojego opiekuna prawnego, czyli jednego z rodziców. Oczywiście wszystko na piśmie, później PITu PITu z urzędem skarbowym i wszystko jest w pełni legalnie. Jakkolwiek byś nie robił, projektuj, ogłaszaj się, buduj portfolio i życzę dużych pieniędzy
 23. Na podłożu dodałbym jakiś wzór symulujący płyty lub coś takiego. Poza tym wygląda bardzo dobrze.
 24. Przyjemny projekt, kolorystycznie trochę daje po oczach, ale na urządzeniu mobilnym aż tak bardzo by to nie przeszkadzało. Na pewno trzeba jeszcze trochę nad tym popracować więc jak najbardziej, kontynuuj Co do rzeczy, które mi się nie podobają: font przy "will Smith" i "Jan Kowalski" - tutaj dałbym coś innego, aktualny jest mało czytelny. ikony w pasku bocznym - jakoś nie pasują do ogółu projektu, na Twoim miejscu poszukałbym czegoś innego, polecam http://www.flaticon.com zdjęcie na trzecim ekranie - polecam trzymać się jednego motywu w całości aplikacji więc zdjęcie z kwadratowego zmieniłbym na odrobinę mniejsze, okrągłe i w ramce font w pasku bocznym jest trochę zbyt mały
 25. 23/04/2017: Aktualizacja i reorganizacja kategorii na forum. Mamy nadzieję, że nowy układ forum pozwoli na łatwiejsze i bardziej intuicyjne poruszanie się po kategoriach i tematach. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać w odpowiednim dziale.