trzygie

Administrator
 • Zawartość

  329
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

Wszystko napisane przez trzygie

 1. Jak na pierwszy projekt tego typu to nie jest źle Jak dla mnie wykorzystanych jest trochę za dużo fontów, przez co ogólnie cierpi typografia. Dodatkowo marginesy dla poszczególnych stron są moim zdaniem za małe, są też bardzo nierówne, przez co ulotka może wyjść słabo po bigowaniu (o ile projekt przejdzie przez sprawdzanie w drukarni )
 2. Cytat z FAQ Adobe https://helpx.adobe.com/pl/x-productkb/policy-pricing/end-user-license-agreements-faq.html#main_Can_I_use_my_software_on_two_computers_ Tak więc, jeśli masz klucz z licencji grupowej, możesz śmiało instalować na prywatnym komputerze - zasada działania będzie identyczna jak w przypadku licencji indywidualnej.
 3. @Damien948, przede wszystkim musisz na koncie PayPal wybrać domyślny sposób płatności - z tego co pamiętam można podłączyć konto bankowe. Następnie przy płatności na Adobe wybierasz PayPal i powinno Ci ściągnąć kasę bezpośrednio z konta, bez użycia karty.
 4. Wydaje mi się, że temat został wyczerpany. @Supratec, @Urbi, forum nie jest miejscem na kłótnie kto ma rację, musicie to rozwiązać między sobą. Jeśli chcecie wskazać "winnych", na forum jest dostępne jedno narzędzie: http://graficznie.net/temat/260-lista-godnych-zaufania-oraz-czarna-lista/ Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadamy innych możliwości rozwiązywania sporów dotyczących zleceń. W związku z tym, że padło tutaj trochę oskarżeń i obraźliwych zwrotów, dalszą dyskusję uważam za zbędną, a temat zamykam. Wszystkie posty zostaną przeniesione do kosza, bez możliwości ponownego wglądu. W przypadku zastrzeżeń co do tej decyzji, proszę o kontakt na PW.
 5. Do mniejszych projektów - Corel lub Illustrator (ewentualnie tańsza alternatywa Affinity Designer), do większych polecałbym celować w profesjonalny soft do składu dokumentów czyli Adobe InDesign.
 6. @Zoquel, reklamować się możesz gdzie tylko zechcesz, nikt tego jeszcze nie zabronił. Rób profile na FB, na Instagram, daj znać znajomym, rodzinie, rób tak, żeby wszystkie wujki, ciotki, nawet najdalsza rodzina, kojarzyli, że coś tam w grafice robisz. Dzięki temu jak ich znajomy gdzieś coś wspomnie w rozmowie że potrzebuje, to od razu będą mogli skierować go do Ciebie. Co do samego zarabiania - oczywiste jest, że dla Ciebie najwygodniej byłoby z rączki do rączki bez żadnego śladu papierowego, jest jednak ryzyko, że skarbówka może dostać info, że coś takiego robisz. Jako, że jesteś nieletni, żeby wykonywać jakiekolwiek zlecenia na umowę, musisz posiadać zgodę swojego opiekuna prawnego, czyli jednego z rodziców. Oczywiście wszystko na piśmie, później PITu PITu z urzędem skarbowym i wszystko jest w pełni legalnie. Jakkolwiek byś nie robił, projektuj, ogłaszaj się, buduj portfolio i życzę dużych pieniędzy
 7. Na podłożu dodałbym jakiś wzór symulujący płyty lub coś takiego. Poza tym wygląda bardzo dobrze.
 8. Przyjemny projekt, kolorystycznie trochę daje po oczach, ale na urządzeniu mobilnym aż tak bardzo by to nie przeszkadzało. Na pewno trzeba jeszcze trochę nad tym popracować więc jak najbardziej, kontynuuj Co do rzeczy, które mi się nie podobają: font przy "will Smith" i "Jan Kowalski" - tutaj dałbym coś innego, aktualny jest mało czytelny. ikony w pasku bocznym - jakoś nie pasują do ogółu projektu, na Twoim miejscu poszukałbym czegoś innego, polecam http://www.flaticon.com zdjęcie na trzecim ekranie - polecam trzymać się jednego motywu w całości aplikacji więc zdjęcie z kwadratowego zmieniłbym na odrobinę mniejsze, okrągłe i w ramce font w pasku bocznym jest trochę zbyt mały
 9. 23/04/2017: Aktualizacja i reorganizacja kategorii na forum. Mamy nadzieję, że nowy układ forum pozwoli na łatwiejsze i bardziej intuicyjne poruszanie się po kategoriach i tematach. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać w odpowiednim dziale.
 10. są toporne bo one mają działać a nie wyglądać co do przebiegu to maksymalnie 4500-5000 godzin, powyżej już bym się zastanawiał nad zakupem, chyba że sprzedawca dawałby kilka miesięcy gwarancji.
 11. Bardzo dobry projekt, a na żywo prezentuje się jeszcze lepiej. Co do kodu to myślę, że @Hubert Murawski powiedział już wystarczająco ;). Co do braku RWD, jest to poważny błąd - użytkownicy mobilni Cię nie polubią ( a mają już ponad 50% udziału w ruchu internetowym ) i Google Cię nie polubi ( co może przełożyć się na obniżenie konwersji z wyszukiwania )
 12. Jak na 5-7 lat doświadczenia z grafiką to powiem, że jest tak średnio. Od strony technicznej jest dobrze, ale ogólnie to szału nie ma i na kolana nie powala. Po prostu kolejne standardowe portfolio w oceanie wielu podobnych. Kolorystycznie jednak na plus.
 13. @kaczestudio Polecam poczytać ten temat: https://mva.pl/viewtopic.php?t=152 Myślę, że rozjaśni Ci sporo na temat monitorów do grafiki. Jeśli chodzi o monitory, które wymieniłeś to powiem to tak - większość sprzętu wychodzącego od firm Samsung, LG, Philips, AOC, IIYAMA itp. to sprzęt popularno-marketowo-domowy, czyli ogólnie nadaje się do niczego poza internetem i gierkami. Pisałeś, że chcesz monitor do projektowania www i do druku - w tym wypadku posłuchałbym rady @Asfodel i poszukałbym czegoś używanego od EIZO, są to najczęściej pokorporacyjne sztuki, które trochę czasu jeszcze posłużą. Przy zakupie sprawdzaj tylko ile ma godzin działania na liczniku. Ewentualnie jak napisała @Honey Bunny - Dell U2412M, sam mam 2 sztuki
 14. Za stronami w tematyce CS, delikatnie rzecz ujmując, nie przepadam, jednak tutaj solidnie pozamiatałeś. Nie ma się czego przyczepić.
 15. Pierwsze 3 takie średnie, jednak im niżej tym lepiej. Świetna kolorystyka w banerze aliness.
 16. W temacie zadajemy pytania dotyczące wyłącznie identyfikacji lub poszukiwań fontów/czcionek. Zakazane jest podawanie linków do pobierania płatnych fontów z nielegalnych źródeł.
 17. Moim zdaniem nie ma to w tej chwili sensu, mamy inne cele na których trzeba skupić w tej chwili naszą energię. Do pomysłu można wrócić w przyszłości, jak już będziemy mieli sporą bazę użytkowników aktywnie udzielających się na forum. Na dzień dzisiejszy byłoby to tylko zbędnym odwróceniem uwagi.
 18. @Fedeez, ale po to jest właśnie ranga zleceniodawca, żeby pokazać, że użytkownik jest zaufany i można dla niego coś wykonać. Nie ma sensu robienia osobnego działu tylko po to, żeby odizolować wartościowe zlecenia od tych niepewnych. Realia są takie, że nigdy nie masz 100% pewności, że ktoś nie oleje zlecenia, nawet jeśli ma rangę Zleceniodawca. To do zleceniobiorcy należy decyzja czy weźmie udział w zleceniu, a jak daje się do tej pory zauważyć, ludziom jakoś nie przeszkadza, że większość zleceń jest olewana i próbują swoich sił w kolejnych. Jeśli chcesz, możesz przecież brać udział tylko w zleceniach, których autorami są ludzie z rangą.
 19. Buduj z nami Graficznie.net! Zapraszamy wszystkich użytkowników do wspólnej pracy nad rozwojem naszego forum! Zależy nam, żeby forum było jak najbardziej przyjazne i spełniało wymagania każdego użytkownika, dlatego też w ciągu najbliższych miesięcy planujemy oddać do Waszego użytku całkowicie nowy szablon oraz funkcje. Zanim jednak to się stanie, chcemy abyście WY wskazali nam czego oczekujecie od nowej odsłony GRAFICZNIE.NET. Dajemy Wam dwie możliwości przestawienia swojej wizji forum: 1. Projekt nowego wyglądu Graficznie.net Jeśli macie pomysł na nowy szablon forum, zaprojektujcie go i dodajcie w tym temacie lub prześlijcie na PW do jednego z administratorów. Nie wymagamy kompletnego i szczegółowego projektu, wystarczy zarys całości lub fragmentu forum. Przyjmiemy każdy projekt. Nie musicie ograniczać się do klasycznego układu forum, możecie śmiało użyć swojej kreatywności w celu stworzenia czegoś wyjątkowego. 2. Pomysły na nowe funkcje i usprawnienia Jeśli nie macie ochoty projektować wyglądu, możecie śmiało zgłosić swoje propozycje na nowe funkcje i usprawnienia forum. Mogą to być duże rozszerzenia funkcjonalności lub najmniejsze zmiany w dostępnych funkcjach. Nie mamy zamiaru Was w tej kwestii ograniczać. Dla autorów najciekawszych pomysłów przewidujemy specjalną rangę na forum oraz wpis w Historii serwisu, w którym zostaniecie oznaczeni jako współtwórcy Graficznie.net.
 20. Nie da się przewidzieć na jakim sprzęcie klient będzie oglądał projekt - kolory będą wszędzie wyglądać różnie. Dam przykład od siebie - dwa identyczne monitory postawione obok siebie wyświetlały obraz z dużą różnicą kolorystyczną. Dopiero po kalibracji się wyrównało. Jeśli projektujesz dla internetu i urządzeń to za bardzo nie ma sensu przejmować się jak kolory będą wyglądać u odbiorców grafiki, każdy ma inny sprzęt i inaczej zobaczy Twój projekt. Pracuj w przestrzeni barw RGB i tyle, nie ma co kombinować. Projektowanie do druku to już inna kwestia - profesjonalny monitor, dobra kalibracja, sprawdzona drukarnia itd., a i tak kolor może wyjść nie taki jak klient chciał
 21. Oba te programy na chwilę obecną obsługują jedynie psd, Designer świetnie sobie z tym formatem i mockupy obrabiałbym przede wszystkim w tym programie.
 22. https://affinity.serif.com/en-us/designer/ https://affinity.serif.com/en-us/photo/ świetna alternatywa dla illustratora i photoshopa, pelna obsługa PSD, tylko 49,99 ojro za sztukę
 23. Nooo.. jest dobrze. Nie ma się do czego przyczepić. Teraz czekam na rozwinięcie tematu i doklejenie logotypu zobaczymy jak się wtedy będzie prezentować
 24. logo kinomaniak: Pomijając fakt, że motyw szpuli filmowej jest strasznie oklepany, logo prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Czepię się tylko światła pomiędzy literami, wydaje mi się trochę nierówno. Ogólnie widać u Ciebie duży progres, działaj dalej.
 25. Przy pierwszym spojrzeniu na całe logo, sygnet od razu skojarzył mi się z uściskiem dłoni więc pomysł całkiem na plus, jednak sygnet jako osobny element nie jest już tak "oczywisty" - można jeszcze trochę nad nim popracować. Ogólnie moje pierwsze skojarzenia po spojrzeniu na całe logo to właśnie umowy, transakcje, dogadywanie się, profesjonalizm itp. tak więc jak dla mnie logo świetnie wpasowuje się w zlecenie. Prezentacja na Behance pozamiatała pięknie się to wszystko komponuje. Szczególną uwagę zwracają projekty aplikacji i strony internetowej. Czekam na kolejne Twoje projekty. Tak z ciekawości - robiłeś to pod konkretne zlecenie czy na jakiś konkurs?