Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Hubert Murawski

Webdesigner
 • Zawartość

  123
 • Chatbox

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Wszystko napisane przez Hubert Murawski

 1. Cześć, znalazłem w domu swój stary dysk, odpaliłem zanurzając się w świecie nostalgii. Prezentuję wam moje jedne z pierwszych projektów, od podstawówki po gimnazjum. Moja pierwsza w życiu strona (bodajże 2008 rok, napisana w Wordzie!) Uwaga mobilki, nie otwierać na telefonach bo się rozjedzie :D Rok 2009, kupiona domena za przelew w poczcie... tak dokładnie w 5 klasie podstawówki leciałem na pocztę przelać pieniądze za domenę Strona działała pod phpbp (?), na jakimś darmowym szablonie. Z moją "ekipą" chcieliśmy zrobić prawdziwy portal, no a jak co my będziemy gorsi od innych. I ponownie projekt tej samej strony, w tych samych latach: Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, który był pierwszy, nazwane mam je "logotyp.png" i "layout3.png" więc chyba taka kolejność jest okej. Rok 2010 Cóż to był za blog, Ale na tym blogu się nie skończyło, powstała kilka dni później kolejna wersja i BANG! Cały internet oszalał: UWAGA, jeżeli chcesz się nauczyć JAK TWORZYĆ STRONY INTERNETOWE musisz wejść w ten LINK! Czy po tej pracy ktoś mi powie, że nie jestem artystą? Strzałki! Rok 2011(?) Przecież to majstersztyk! Panie te 50 złotych to się należy jak nic! Hola hola, jak zwykle nie zatrzymujemy się na jednym projekcie, jednej strony: 2 projekty? Zbyt mało robimy 3 (około roku później) Rok 2011/12(?): Halo! Lecimy dalej, projekt zbyt słaby jak na tak idealnego grafika, robimy kolejny: i kolejny.. Ostatni projekt gdzieś hulał w sieci, niestety kodu znaleźć już nie mogę. Dalsze prace z lat 2011/12 Mega żałuję, że nigdzie nie mam mojego pierwszego projektu strony - pamiętam go idealnie, ukształtował mi się w głowie, jako coś, czego do tej pory nie osiągnąłem - jak? Wyobraźnia ucznia 4 klasy podstawówki bywa bujna, zapewne gdybym zobaczył go teraz, kazałbym wracać sobie do nauki. Oczywiście to nie są wszystkie projekty, dużo tworzyłem stron dla serwerów w cs'ie - mam je, ale nie będę stawiać całego silnika forum, innych projektów nie znalazłem, zapewne gdzieś się walają bądź zostały zesłane do nieba dla plików. Kolejność prac są moimi przypuszczeniami, nie ukrywam, że każdej daty pewny nie jestem. Wstawiajcie swoje pierwsze prace. Pozdrawiam!
 2. Przejrzałem trochę kod i mam kilka uwag: 1. <div class="clear"></div> nie stosujemy pustych divów, poczytaj o :after i :before <div class="ofer4 oferL"> <a class="not-active2" href="http://www.dlapar.bstyle.pl" target="_blank" title="Kliknij aby przejść do strony sklepu z koszulkami dla zakochanych."> <img src="img/category/dlapar.png" alt="Koszulki Dla par"> <span class="oferta-opis">Dla Par</span> </a> </div> </div> <div class="clear"></div> .ofer4:after{ display: block; content: ''; clear: both; } 2. Nie mieszaj nazw klas polskich i angielskich, staraj się trzymać jednego języka 3. Logo powinno być głównym nagłówkiem strony 4. <html> zmień na <html lang="pl-PL"> 5. Sporo plików JS'a ładujesz w nagłówku wszystko jest potrzebne tam? 6. <div style="width:740px; margin:auto; float:right;"> - trzymaj się stylów w css'ie 7. Nie używamy target="_blank", user sam powinien zdecydować czy chce odpalić link w nowym oknie 8. <div class="ofer1"> <div class="przecena10a" title="Kategoria miesiaca -10%"></div> <a href="http://www.dlagraczy.bstyle.pl" target="_blank" title="Kliknij aby przejść do strony sklepu z koszulkami dla graczy."> <img src="img/category/dlagraczy.png" alt="Koszulki Dla graczy"> <span class="oferta-opis">Dla Graczy</span> </a> Zrobił bym wszystkie oferty na ul'ach lub sekcjach. Czemu stworzyłeś 8 klas zamiast jednej? Mogłeś stworzyć np. klasę .offer, a by wystylować konkretnego boxa skorzystać z nth-child(n) 9. Kontakt zrobiony na tabelach, tutaj mogłeś użyć tak samo ul jak w reszcie foot'a 10. Jquery ładujesz na samym dole i w head i to dwie wersje. Po co? To tylko obciąża stronę 11. Po co Ci biblioteka js od bootstrapa, skoro z niego nie korzystasz? Ogólnie kod do drobnych poprawek, ale nie jest najgorzej. Ruch mobilny jest obecnie ogromny, może warto jednak pomyśleć o userach? Poza tym google pozycjonuje lepiej strony z stroną mobilną. --- Edit: Poczytaj sobie o metodologi BEM, a klasy nagle staną się jaśniejsze niż zwykle https://en.bem.info/
 3. Mega projekt! Nie mam do czego się przyczepić. Z ciekawości czemu rezygnujesz z RWD?
 4. Ładnie się na to patrzy, chociaż jest strasznie pusto. Brakuje mi nagłówków sekcji, by user wiedział gdzie się znajduje. Wygląda trochę jak nieskończony projekt. Kolorystyka na plus.
 5. Cześć, ostatnio złapałem zlecenie wykonania katalogu produktów. Poniżej przedstawiam wam finalną pracę, pierwszy raz robiłem tego typu pracę i nasuwa mi się jeden wniosek - jak najszybciej kupić SSD, bo zwykły dysk nie wyrabiał na tak wielkich plikach. Łącznie jest 27 stron, nie wstawiałem tych, które się różnią tylko treścią.
 6. @Marcin testowałem triala, po czym odpalam za każdym razem AI... Ogólnie fajny program, może kiedyś zainteresuję się bardziej
 7. @Marcin chodzi mi o różnicę w projektowaniu patrząc na AI
 8. @Marcin nie chcesz może sprawdzić dla mnie jak to wygląda? Sam w tygodniu pobiorę triala i coś podłubię. Zobaczymy, bo różnica w kosztach jest ogromna patrząc na lata. Jak będe testować spróbuję zebrać różnice do kupy i napisze jakiś wpis na ten temat
 9. Affinity - ktoś przesiadał się z photoshopa i ilustratora? Zaciekawiło mnie dosyć przez niską cenę w porównaniu do rocznego wydatku na pakietów adobe.
 10. @Honey Bunny dzięki! W modelach raczkuję, a zabieram się raz na jakiś czas by odejść na chwilę od webu. Faktycznie '50m' jest coś krzywo, nie zwróciłem na to uwagi przy projekcie. Co do uwagi o cieniu wskazówek - moje przeoczenie.
 11. Jakiś czas temu bawiłem się w Autodesk 123d, stworzyłem takie o projekty do druku 3d: http://www.123dapp.com/123D_Design/Watch/5552518 http://www.123dapp.com/123D_Design/New-watch-project/5557512 Całość została następnie obrobiona w photoshopie by nadać im realizmu. Zapraszam do oceny!
 12. Cześć, często wracając do swojego dawnego miejsca zamieszkania przeglądam stare albumy rodziny. Dnia dzisiejszego natrafiłem na coś pięknego, stary album ze szkoły mojej mamy. Od pierwszej strony czułem zachwyt, dlaczego? Idąc z technologią, obecnie wszystko idzie przez druk, a cóż ujrzałem tam? Stronę tytułową, z piękną kaligrafią, widać było nawet linie wyznaczające wielkość liter - wszystko pisane odręcznie. Przeglądając album czułem w nim tak ogromnie wielką duchologię, której w obecnej dobie cyfryzacji nie doświadczymy, co tylko potęgowało mój zachwyt. Nie mając przy sobie skanera, porobiłem kilka zdjęć telefonem (zdjęcie zdjęciu taka incepcja ), a docierając do obecnego miejsca zamieszkania wybrałem jedno zdjęcie i zacząłem robić jego retusz. Poniżej speed art: Jest to mój 3 tego typu film na kanale. Uważam, iż wyszedł najlepiej ze wszystkich. Nigdy tak naprawdę się tego nie uczyłem, odpaliłem photoshopa i zacząłem "tworzyć" - więc osoby znające się na rzeczy zapewne będą miały masę uwag, które z jak największą chęcią wysłucham by za jakiś czas poprawić rezultaty ostatecznego wyniku zabawy z retuszem. Ps. wybaczcie mi za jakość nagrania, program przy eksporcie zniszczył trochę obraz.
 13. @Supratec dzięki za opinię! Włosy się mega zlewały ze względu na jakość zdjęcia, ciężko było mi je wyciąć dlatego wykonałem taki zabieg.
 14. @Marcin dzięki! Jak na pierwszy tego typu projekt otrzymałem od was mega pozytywny feedback, to cieszy i pokazuje, iż godziny spędzone na wycinaniu każdej książeczki nie poszły na marne
 15. Cały top strony to mega robota, świetny minimalizm z dobrym smakiem. Dalej jest bardzo dobrze, jedyne do czego się mogę przyczepić to do podziału na kroki, wydaje mi się, iż jest zbyt wielka czcionka w nagłówku + jak wyżej wspomniał @Fedeez text bym wyjustował. Praca jak najbardziej na wysokim poziomie.
 16. Ciekawy pomysł na content kanału, sub poleciał. Jedyne co, to musisz nad dykcją popracować, czasem trzeba się wsłuchać by zrozumieć o czym mówisz.
 17. 8/10 @kaha Jak tylko usłyszałem wstęp słyszałem blend "Szustego", poniżej wstawiam
 18. Praca wykonana już jakiś czas temu, kolejny zegarek. Planuję kiedyś wydrukować jeden z tych w drukarce 3d, a następnie dumnie nosić na nadgarstku
 19. kompletnie nie moje klimaty - 3/10
 20. @Jakub Marcin dobrze mówi, kombinacja klawiszy ctrl + ; uruchamia linie pomocnicze.
 21. Nigdy nie zajmowałem się tego typu pracami, więc ewentualnych błędów dostrzec nie mogę. Patrząc okiem "laika" w fotomanipulacjach mogę określić Twoją pracę jednym słowem - za***ista!
 22. 6/10 Śpiewane cały Woodstock
 23. @veshaze wielkie dzięki!
 24. @tyska2409 już wrzuciłem ponownie, wybacz lecz czyściliśmy serwer i przez przypadek wyleciało