0na

Użytkownik
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

20 Neutralny

O 0na

 • Ranga
  Gaduła

Informacje osobiste

 • Płeć
  Kobieta
 1. Kolejna zmiana, poprawiłam dane teleadresowe za podpowiedzią Honey Bunny i odrobinę przyciemniłam tę biel na górze @Edycja: A może taki układ na górze? Który lepszy Waszym zdaniem?
 2. Oni nie chcieli żadnych zdjęć, ale dziękuję za sugestię No i nazwa firmy, to Oponka, nie "Warsztat Oponka", bo tam jest też wulkanizacja. Raczej nie chcieliby takiej zmiany nazwy. O godziny otwarcia pytałam, ale też nie chcą. Z tym facebookiem i dodaniem kodu pocztowego dobry pomysł, dzięki Też mnie gnębiła ta różnica długości. Napisałam, żeby podali mi kod i zapytałam, czy może to tak być zapisane z tym mailem i fb. Zobaczymy co odpiszą.
 3. Taką małą nie mogę, bo telefony są ważne i miały się wyróżniać. Mogę trochę zmniejszyć. Co do słuchawki, to wtedy będę musiała także dać domek przy adresie. No i nie wiem z której strony miałabym umieścić te ikonki, skoro przy mailu i fb są po lewej. Będzie dziwnie wyglądać, jak przy telefonie będzie ikonka z prawej a przy fb i mailu z lewej. A wszystkie po lewej też będą bez sensu. Dlatego właśnie nie umieściłam ikony telefonu. W końcu jest oczywiste, że to nr telefonu. @Edycja: Teraz widzę, że przegapiłam spację przed zł w jednym miejscu, ale już nie będę wymieniać obrazka
 4. Edytowałam wg sugestii. Jedynie tła nie zmieniałam, bo nie wiem na jakie. A co z tymi danymi teleadresowymi i ew. wyrównaniem do prawej cen w drugiej kolumnie? Zostawić tak jak jest?
 5. Nie mam PSD, ja to robię w Inkscape
 6. Dziękuję Ciemne tło akurat chciał klient. W sumie do wulkanizacji i warsztatu samochodowego wydawało mi się odpowiednie. A jaki odcień tła byś w takim razie sugerował? Punktatory, to dobry pomysł. Zastanawiałam się, czy je umieścić, tylko trochę mało miejsca, ale spróbuję. I przesunę te rozmiary.
 7. Bardzo proszę o konstruktywną krytykę. Przede wszystkim zastanawiam się, czy ceny w kolumnie "Warsztat samochodowy" powinnam wyrównać do prawej. Nie jestem też pewna ułożenia danych teleadresowych na górze. Rozważam przeniesienie nr telefonów na lewo, w miejsce adresu, a adres może dać na środek i wyrównać w nim tekst do środka? Co myślicie? Logo oczywiście też jest mojego autorstwa, gdyby ktoś chciał ocenić, ale już i tak zostało zatwierdzone przez klienta. To mała firma w małej miejscowości.
 8. Zapytałam, bo miałam nadzieję, że ktoś tutaj może zna ten program. Bardzo mnie zaciekawił i po prostu chciałam się dowiedzieć, czy ma taką funkcję i jak to ustawić, skoro już go zainstalowałam i obejrzałam kilka poradników. Tymczasem dyskusja skręca w zupełnie inną stronę
 9. Nie zamierzam na tym zarabiać. Normalnie, to zajmuję się grafiką wektorową i też nie jakoś zawodowo, a obróbka zdjęć to tak niezbyt moja działka. Ale mamy w rodzinie starsze osoby, które uwielbiają zdjęcia, a nie chcą się przekonać do komputera i trzeba im drukować. Brat męża ma aparat i pstryka nawet niezłe fotki, ale do obróbki i nauki programów graficznych to już nie jest chętny, a skoro ja się zajmuję grafiką, to padło na mnie
 10. Problem w tym, że Lightroom jest płatnym i drogim programem, a RawTherapee jest darmowy. Poza tym wcale nie jest takim dziwnym softem, bo widać w sieci, że jest dość popularny, ma dobre recenzje i interfejs w języku polskim, jak również jest wciąż rozwijany. Znalazłam 2 świetne poradniki PL na YT (https://youtu.be/JZgNG5kw2_M i https://youtu.be/6SoRYrLhvMI), ale niestety nie omówiono w nich kwestii profili ICC W każdym razie widać, że program ma duże możliwości.
 11. Czy ktoś tutaj zna program RawTeraphee? Nigdy wcześniej nie zajmowałam się obróbką RAW-ów i ogólnie z obróbką zdjęć też za wiele do czynienia nie miałam. Zainstalowałam ten program i nie mogę się w nim połapać. Interfejs jest bardzo dziwny, nie ma standardowego menu, takiego jak w innych programach graficznych, gdzie są zakładki typu: Plik, Widok itd. Nawet samo otwarcie pliku okazało się skomplikowane. W każdym razie na tą chwilę nie mogę znaleźć opcji wyświetlania (symulacji kolorów) zdjęcia wg wybranego profilu ICC. Nie wiem czy ten program faktycznie używa tego profilu i czy zapisze go w eksportowanym pliku. Profil ICC jest od drukarki i dodałam go w: Ustawienia -> Zarządzanie kolorami: Printer. Jednak pod zdjęciem w edytorze jest rozwijana lista profili ICC i tego profilu tam nie ma. Są tylko RGB. Ew. jeśli ktoś mógłby polecić jakieś aktywne polskie forum związane z fotografią, gdzie ktoś mógłby mi pomóc z obsługą tego programu.
 12. Link wcale nie był na odczepne. Pod tym odnośnikiem jest sporo podobnych czcionek. Wiadomo, że te gotowe nie będą takie super, ale można je nieco ulepszyć samodzielnie. Nie znam Cię i nie jestem wróżką, więc skąd miałam wiedzieć czy jesteś "takim laikiem" czy nie? A co do słówka, to po prostu mnie ono jakoś wyjątkowo razi i byłam ciekawa, dlaczego ludzie go używają i czy kogoś jeszcze to tak samo mierzi, czy tylko mnie Co ciekawe, taki zwrot spotykam tylko w internecie, może to jakaś regionalna "gwara"?
 13. Honey Bunny - to załóż se bryle, bo w "na podobę" nie ma "n" i nie wiem gdzie tam widzisz słowo podobna. A nawet gdyby było "n", to co wg Ciebie znaczy "na podobnę"? Można powiedzieć np. "szukam podobnej czcionki", ale nie czcionki "na podobę". Podejrzewam, że to takie skrzyżowanie zwrotu "na podobieństwo" ze zwrotem "na modłę" i stąd wyszło owo "na podobę", ale nie ma czegoś takiego w słownikach. Jest słowo podoba, ale tylko w znaczeniu "to mi się podoba albo nie podoba", a nie jako rzeczownik "ta podoba". Kurcze, jak w ogóle można tak kompletnie nie rozumieć, co się czyta... Ręce opadają
 14. Ludzie, skąd Wam się wzięło to "na podobę"? Co to za jakaś podoba? Czy tylko mnie to słówko tak mierzi? Można napisać "na podobieństwo" albo "na wzór", nie ma żadnej podoby. A czcionek szukałabym w kategorii Graffiti, np. tu: http://www.dafont.com/theme.php?cat=606&fpp=100 Ew. w tej: http://www.dafont.com/theme.php?cat=401&fpp=100 lub ogólnie w Gothic. Do tych gotyckich zawsze można dodać jakieś zawijasy czy lekko przerobić.
 15. Mi się ta ostatnia praca bardzo podoba