Asfodel

Rysownik
 • Zawartość

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  14

Asfodel wygrał w ostatnim dniu 20 Kwiecień

Asfodel ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

144 Bardzo dobry

O Asfodel

 • Ranga
  Obeznany

Informacje osobiste

 • Imię
  Małgorzata
 • Płeć
  Kobieta
 • Program
  Corel Painter

Inne

Ostatnio na profilu byli

245 wyświetleń profilu
 1. Problem ze smużeniem ma ponoć przeszkadzać w graniu, wszelakoż ja na swoim Eizo gram i jakoś nie stwierdzam jakiegoś efektu tego rodzaju, który by mi w czymś przeszkadzał. Może jakbym się zaczęła specjalnie przyglądać, to coś bym zobaczyła. Przy zastosowaniach artystycznych smużenie nie uchodzi za istotne. No może jakbyś planował robić efekty specjalne do gier i filmów.
 2. Gdzie ty tam widzisz TN? http://pclab.pl/art47360-8.html
 3. Jak wspominałam powyżej, nie będę udawać że znam się na monitorach. Jednakowoż IPS za 500- 700 zł nie budzi mojego zaufania. Za tanio. Edit - jak lukniesz w opinie tego LG to ludzie piszą, że matryca taka sobie. Tak mi się zdaje, że to co kupiłam to będzie konkretnie to: http://allegro.pl/promocja-eizo-ev2333w-pva-uchwyt-klasa-a-i6579362475.html Jestem zadowolona - nie wali po oczach jak taki zwykły za pińcet. Nie jest to profesjonalny monitor do grafiki, ale w porównaniu ze stojącą obok iiyamą widać, że jakość obrazu lepsza.
 4. Nie wszystkie są TN. Niektóre są PVA. Nawet się poklikać nie chce. ;-> Generalnie nowe monitory za 500 - 700 zł to jest najtańszy sort monitorów i za wiele w tej cenie nie zakombinujesz. Jeśli chcesz coś ciut wyższej klasy, to zostają ci używki. Używki Eizo poleasingowe są względnie bezpieczne, ponieważ Eizo jako takie w ogóle nie produkuje monitorów z najniższej półki. Jak pójdziesz do sklepu to zobaczysz, że najtańsze monitory tej firmy chodzą po 2000+ i z jakiegoś powodu mają zauważalnie grubsze obudowy. Jednakże nie będę tu udawać, że znam się na monitorach. Może poszukaj rad na forach komputerowych.
 5. Nie wiem jak szukasz ale wystarczyło wpisać EIZO i odhaczyć opcję "używane". https://allegro.pl/listing?string=EIZO&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-3-0403&buyUsed=1
 6. Mam używane Eizo z Allegro - wyprzedaż po-korporacyjna - i jestem zadowolona. 500 zł zapłaciłam. Nowy tej klasy prawie 2000 by kosztował. Wiadomo, przy używanym zawsze jakieś ryzyko istnieje, dlatego warto poszukać oferty z paroma miesiącami gwarancji.
 7. Nowa wersja Corel Draw, oznaczona jako 2017 (Tj, to jest nadal X8, ale zaktualizowane) http://www.coreldraw.com/pl/product/graphic-design-software/?hptrack=pl2hr1&_ga=1.65161643.488124899.1492082028 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/coreldraw-graphic-suite-2017-premiera-pakietu-ceny-funkcje.html http://www.creativebloq.com/reviews/review-coreldraw-2017 Pierwsze recenzje są dość entuzjastyczne, aczkolwiek nie da się ukryć, że pakiet zrobił się drogi. Główną nowością jest tzw "live sketch" - narzędzie przezaczone dla ilustratorów pracujących na tabletach, pozwalające na odręczne tworzenie wektorowych rysunków. Narzędzia rysunkowe reagują teraz na nacisk, pochylenie i obrót. Do tego dochodzi parę udogodnień związanych z rysikami, tabletami, urządzeniami 2 w 1 i MS Surface, optymalizacja pod Win 10, uelastycznienie interfejsu, usprawnienie zarządzania czcionkami, dotykowy interfejs. Tymczasem Adobe śpi - tj. obwieszcza rewolucyjną aktualizację do AI w postaci narzędzia do kadrowania, które w Corel Draw jest od nie pamiętam kiedy.
 8. Były uszy, teraz oczy. Przygotowuję się do nosów. ;->
 9. Drugie oko. Nawet nieźle wyszło.
 10. Grucha to żart związany z 1 kwietnia - deviantart zarządził dzień wyszczerzonej gruchy. Musiałam się uwinąć z tym w pół godziny, bo byłam umówiona. ;->
 11. No właśnie, trzeba brać pod uwagę, że oni tam siedzą po to, żeby ci sprzedać jak najwięcej produktów. ;-) Ale info o płatnościach i licencjach powinni ci podać prawidłowe. Ja wiem tyle, że zamówiłam abonament foto na rok, a po upływie roku nadal go mam i nadal mi ściągają kasę - nie żebym zamierzała przerywać, ale nawet nie wysłali maila, czy chcę przedłużyć, tylko z automatu przedłużyli.
 12. Ogólnie, to najlepszym adresem do tego typu pytań jest obsługa klienta Adobe. Pakiet foto jest tańszy, ale nie można go wykupić na krócej niż rok. Samego PS możesz wynająć na miesiąc. Pakiet foto może kupić każdy i używać do czego uzna za stosowne. Przy chęci przerwania abonamentu trzeba się zgłosić z tym do obsługi, bo w przeciwnym razie z automatu pobiorą kasę z konta. Jeśli nie piszą o przelewie, to zapewne nie da się przelewem. Najlepiej założyć sobie osobny rachunek do płacenie przez internet i trzymać tam tylko kasę na zakupy. Co do reszty - nie wiem.
 13. Aaron Rutten pokazuje, jak namalować realistyczne oko. Przy okazji dowiadujemy się też trochę o kolorze skóry i jej fakturze.