Asfodel

Rysownik
 • Zawartość

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  11

Asfodel wygrał w ostatnim dniu 22 Marzec

Asfodel ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

130 Bardzo dobry

O Asfodel

 • Ranga
  Obeznany

Informacje osobiste

 • Imię
  Małgorzata
 • Płeć
  Kobieta
 • Program
  Corel Painter

Inne

Ostatnio na profilu byli

202 wyświetleń profilu
 1. Tak, też to zauważyłam po pewnym czasie. Mam z tym nieustanny problem.
 2. https://affinity.serif.com/forum/index.php?/topic/33049-use-of-affinity-designer-on-more-than-one-device/ Możesz zainstalować na ilu komputerach chcesz, pod warunkiem, że tylko ty ich używasz.
 3. Pliki .psd dają się otworzyć/zapisać prawie we wszystkim co obsługuje bitmapy, chociaż nie zawsze idealnie. Otwiera je m.in. Gimp, Krita, Corel Photopaint, Corel Painter, Affinity Photo oczywiście też. AI na pewno jest otwieralne przez Corel Draw, ale nie zawsze prawidłowo, więc zawsze proszę o kontrolny plik w innym formacie.
 4. Metoda kursowa polega m.in. na wykonywaniu jednego rodzaju ćwiczenia codziennie (w miarą możliwości), w określonym (przez siebie lub instruktora) przedziale czasowym - np. przez tydzień. Zaczęłam od uszu.
 5. Zapisałam się na jakiś podejrzany kurs malarstwa cyfrowego i ćwiczę z zapałem. Ciekawe na ile mi rozpędu wystarczy.
 6. Ćwiczenie z uszu.
 7. Szkicownik z e-papierem za 716$ https://getremarkable.com/ Skrzyżowanie czytnika e-booków z noteso-szkicownikiem. 10,3 cale, czarno-biały e-papier, 350 gram, bezbateryjne piórko, 350 gram
 8. Studium z fotki. Mało podobna wyszła.
 9. Jest lepiej, ale: 1. Nieczytelny font - ten rodzaj nadaje się wyłącznie do nagłówków 2. Za małe obrazki nagród - wyglądają biednie, a nie wspaniale 3. Za mały tekst w stosunku do obszaru całości - jak masz mało tekstu to litery powinny być większe 4. Wyrównanie - wyciągnij sobie prowadnice i ustal taki sam margines z każdej strony, a potem zobacz, jaki masz bałagan po prawej 5. Kolory mogą być, ale wypełnienie gwiazdek niepotrzebnie jest w innym kolorze niż banner, ogólnie zrób coś z tymi gwiazdkami - jak minimal, to minimal, a jak nie to cienie, gradienty, grubsza obwiednia itd. 6. Nie podoba mi się że końce bannera dotykają krawędzi - albo powinny być zdecydowanie ucięte albo na linii równo z marginesami - patrz pkt. 4 7. Tekst o 1 punkcie wisi w powietrzu. Zamiast tak po ukosie wpakowałabym go np. w gwiazdkę - taką niby nalepkę promocyjną. 8. Baner bym wybrała/zrobiła taki bardziej wstęgowaty, z obłymi zagięciami i trochę go wycieniowała i z grubszą obwódką
 10. Jak ktoś nie lubi Microsoftu może sprawić sobie Porsche: http://www.digitalartsonline.co.uk/features/creative-hardware/porsche-design-book-one-is-stylish-rival-microsofts-surface-book/ Kolejny model tableto-laptopa z wrażliwym na nacisk piórkiem, w wersji luksusowej, za jedyne 2,795 euro.
 11. Robię pewne ilości tego typu spotów, tudzież statycznej grafiki reklamowej używanej on-line, więc od czasu do czasu wrzucę jakiś przykład.
 12. I kompozycja http://blog.psboy.pl/2013/12/kompozycja-w-grafice-malarstwie/
 13. Ja wiem, to nie jest problem trendów, 10 i 20 lat temu też powstawały zarówno dobre jak i niedobre projekty. @crycha66 - ciężko tu coś poradzić, bo nie widzę, żebyś miał na ten plakat jakiś pomysł. Wrzucenie paru przypadkowych przycisków w puste zielone pole nie czyni projektu. Przede wszystkim musisz pomyśleć o tym, jaki klimat chcesz tym plakatem wytworzyć i jak to zakomponować. Trzeba dobrać paletę barw, znaleźć jakiś główny motyw graficzny - na razie nawet nie próbujesz.
 14. Adobe produkuje serię krótkich poradników - "jeden film - jedna umiejętność" na Youtube. Link: Make It Now Na razie są cztery do Photoshopa, poniżej próbka.
 15. Do tego co napisałeś Affinity ci w 100% wystarczy. Kasę lepiej wydać na coś innego, np. pakiet fontów.