Skocz do zawartości

   Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

KafeleK

Użytkownik
 • Zawartość

  21
 • Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana KafeleK w dniu 11 Październik

Użytkownicy przyznają KafeleK punkty reputacji!

Reputacja

30 Dobry

O KafeleK

 • Tytuł
  Podglądacz

Informacje osobiste

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program
  Inny program

Social Media

Ostatnie wizyty

246 wyświetleń profilu
 1. Asfodel 4.0

  Wyszło bardzo interesująco. :-)
 2. KafeleK

  Dzięki Piter. 3D interesuję się od kilku dobrych lat, ale zajmuję się tym epizodycznie, jak znajdę czas i chęć. Pracę nad rowerem szacuję na ok. 45 godzin, z czego 40% to szukanie i studiowanie referencji.
 3. KafeleK

  W sumie już rower poskładany. Zostały drobne poprawki i materiały, textury.
 4. KafeleK

  Dzięki za opinie Zakupiony nowy sprzęt, więc będąc spokojny o swoją współpracę z nim, zaczynam kolejny projekt :-) Będzie to coś w tym stylu: Pierwszy model-rama, powstał wczoraj
 5. Jaką dziedzinę wybrać ?

  Bawię się od kilku lat w 3D epizodycznie na średnim poziomie. Jeżeli podoba Ci się modelowanie, to przy tym zostań, bo i tak będziesz miał niemało materiału do przerobienia i problemów do rozwiązania. Pozostałe dziedziny i tak liźniesz na pewno z ciekawości. Przy modelowaniu masz do ogarnięcia dwa główne tematy: modelowanie techniczne i organiczne. Przy obydwu jest dużo nauki związanej z konstruowaniem siatki. Przy pierwszym, głownie czytanie rysunku technicznego z referencji samochodu na przykład, a przy organice również nauka rzeźby, by potem na jej podstawie zrobić retopologię siatki i nałożyć normalmapę HiPoly na LowPoly. Rigging też się przyda, ale to już szybciej złapiesz. Przydatność PS ogranicza się tylko do poprawienia prezentacji modelu by obraz rozjaśnić, poprawić ostrość, kontrast, kolory. Mi do tego wystarcza program IrfranView.
 6. Asfodel 4.0

  W portrecie uciekły Ci oczy z polikiem na lewo, zrobiłem małą podmalówkę, jak by to mogło lepiej wyglądać, choć jej lewe oko powinno być jeszcze ciutke wyżej. Podobieństwo, to rzecz drugoplanowa, ważne by perspektywa i bryła czaszki leżała.
 7. Na początek dwie ilustracje

  Cześć Masz wyczucie w malowaniu. Kolory i perspektywa super. Króliczek moim zdaniem pasowałby bardziej, gdyby był mniejszy. Zamierzam również poćwiczyć malowanie koloru na b&w, zdecydowanie ułatwia to budowanie głębi i przyspiesza pracę. Pozdrawiam i czekam na więcej.
 8. KafeleK

  Troszkę poprawiłem z tymi uszami, ale nie wdawałem się w więcej poprawek (następnego dnia poszło do odbiorcy). Jednakże dzięki za opinię, jest słuszna Gosiu. Czarny kolor staram się ograniczać, jak tylko mogę. Tym czasem coś nowego.
 9. KafeleK

  Dzięki Pandziec. Właśnie ukończyłem piesełka, którego zacząłem wcześniej. Plus jakiś stworek.
 10. Zarówno w rzeźbie, jak i w rysunku powinno się prowadzić pędzel, tak jak "idzie" mięsień pod skórą czy kość. Wtedy wygląda to naturalnie. Tutaj na klatce piersiowej tego zabrakło, widać pociągniętą linię od góry do dołu przy łączeniu się żeber i wygląda to sztucznie.
 11. Tablety graficzne - dyskusja, polecane modele

  Oj tak, wymiana sprzętu, to temat, który czeka na realizację od dawna Teraz trzeba niekiedy trickować, by móc sobie na przykład porzeźbić fajne detale w programie 3D, chowając maską elementy modelu lub po prostu stosując mniej gęstą siatkę. Zdecydowanie temat do przestudiowania.
 12. KafeleK

  Zdaje się za dużo zrobiłem tej jasnej poświaty pod uszami. Jutro to skoryguję. Dzięki!
 13. KafeleK

  Ten pierwszy potworek to czysta ekspresja w rzeźbieniu, takie niewiadomoco. Mi przypomina bardziej rozbudowanego psa z jakiegoś horroru ;-) Głowa nie miała być idealna, deformacje np. ust czy nosa były zamierzone. Co do drugiej pracy, to model także był robiony w Blenderze, tylko że użyłem innego materiału na rzeźbie, a potem jeszcze poprawiłem kolory w Gimpie, stąd może robić takie wrażenie.
 14. KafeleK

  Coś lekkiego z dzisiaj.
 15. Tablety graficzne - dyskusja, polecane modele

  Gosiu, chodziło mi o to, aby nie generalizować stwierdzenia, że bez komputera co najmniej klasy i5 nie można pracować z tabletem. Dodatkowe efekty wiadomo, że obciążają procesor, ale racjonalnie je stosując można na słabszym sprzęcie spokojnie rysować.
×