KafeleK

Użytkownik
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

KafeleK wygrał w ostatnim dniu 31 Grudzień 2016

KafeleK ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

17 Neutralny

O KafeleK

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program
  Inny program

Social Media

Ostatnio na profilu byli

200 wyświetleń profilu
 1. Dzięki za opinie Zakupiony nowy sprzęt, więc będąc spokojny o swoją współpracę z nim, zaczynam kolejny projekt :-) Będzie to coś w tym stylu: Pierwszy model-rama, powstał wczoraj
 2. Bawię się od kilku lat w 3D epizodycznie na średnim poziomie. Jeżeli podoba Ci się modelowanie, to przy tym zostań, bo i tak będziesz miał niemało materiału do przerobienia i problemów do rozwiązania. Pozostałe dziedziny i tak liźniesz na pewno z ciekawości. Przy modelowaniu masz do ogarnięcia dwa główne tematy: modelowanie techniczne i organiczne. Przy obydwu jest dużo nauki związanej z konstruowaniem siatki. Przy pierwszym, głownie czytanie rysunku technicznego z referencji samochodu na przykład, a przy organice również nauka rzeźby, by potem na jej podstawie zrobić retopologię siatki i nałożyć normalmapę HiPoly na LowPoly. Rigging też się przyda, ale to już szybciej złapiesz. Przydatność PS ogranicza się tylko do poprawienia prezentacji modelu by obraz rozjaśnić, poprawić ostrość, kontrast, kolory. Mi do tego wystarcza program IrfranView.
 3. W portrecie uciekły Ci oczy z polikiem na lewo, zrobiłem małą podmalówkę, jak by to mogło lepiej wyglądać, choć jej lewe oko powinno być jeszcze ciutke wyżej. Podobieństwo, to rzecz drugoplanowa, ważne by perspektywa i bryła czaszki leżała.
 4. Cześć Masz wyczucie w malowaniu. Kolory i perspektywa super. Króliczek moim zdaniem pasowałby bardziej, gdyby był mniejszy. Zamierzam również poćwiczyć malowanie koloru na b&w, zdecydowanie ułatwia to budowanie głębi i przyspiesza pracę. Pozdrawiam i czekam na więcej.
 5. Troszkę poprawiłem z tymi uszami, ale nie wdawałem się w więcej poprawek (następnego dnia poszło do odbiorcy). Jednakże dzięki za opinię, jest słuszna Gosiu. Czarny kolor staram się ograniczać, jak tylko mogę. Tym czasem coś nowego.
 6. Dzięki Pandziec. Właśnie ukończyłem piesełka, którego zacząłem wcześniej. Plus jakiś stworek.
 7. Zarówno w rzeźbie, jak i w rysunku powinno się prowadzić pędzel, tak jak "idzie" mięsień pod skórą czy kość. Wtedy wygląda to naturalnie. Tutaj na klatce piersiowej tego zabrakło, widać pociągniętą linię od góry do dołu przy łączeniu się żeber i wygląda to sztucznie.
 8. Oj tak, wymiana sprzętu, to temat, który czeka na realizację od dawna Teraz trzeba niekiedy trickować, by móc sobie na przykład porzeźbić fajne detale w programie 3D, chowając maską elementy modelu lub po prostu stosując mniej gęstą siatkę. Zdecydowanie temat do przestudiowania.
 9. Zdaje się za dużo zrobiłem tej jasnej poświaty pod uszami. Jutro to skoryguję. Dzięki!
 10. Ten pierwszy potworek to czysta ekspresja w rzeźbieniu, takie niewiadomoco. Mi przypomina bardziej rozbudowanego psa z jakiegoś horroru ;-) Głowa nie miała być idealna, deformacje np. ust czy nosa były zamierzone. Co do drugiej pracy, to model także był robiony w Blenderze, tylko że użyłem innego materiału na rzeźbie, a potem jeszcze poprawiłem kolory w Gimpie, stąd może robić takie wrażenie.
 11. Coś lekkiego z dzisiaj.
 12. Gosiu, chodziło mi o to, aby nie generalizować stwierdzenia, że bez komputera co najmniej klasy i5 nie można pracować z tabletem. Dodatkowe efekty wiadomo, że obciążają procesor, ale racjonalnie je stosując można na słabszym sprzęcie spokojnie rysować.
 13. OK Marcin. Dorzucam coś z akryli na płótnie. Bruce to świeżynka jeszcze sprzed kilku dni.
 14. Dzięki. Ostatnio ćwiczę też rzeźbienie. Może niebawem pojawi się coś ciekawszego.
 15. Dzięki za opinię. Próbuję różnych technik w grafice, dlatego tak eklektycznie to wygląda. Rozumiem, że zdarzają się tutaj kradzieże czyichś prac, dlatego jesteś tak podejrzliwy, wyszukując obrazem prace na googlach. Link, który znalazłeś, odniósł Cię do strony z jednym tutorialem Okami-Rain, a pozostałe miniatury tutoriali (w tym moja) są z działu prac podobnych (Similar deviations). Wystarczy najechać kursorem na miniaturę, by ukazała się nazwa i autor pracy.