Paweł

Młodszy grafik
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Paweł wygrał w ostatnim dniu 29 Wrzesień 2016

Paweł ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

42 Dobry

O Paweł

 • Ranga
  Bywalec

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program
  Adobe Illustrator
  Adobe Photoshop

Ostatnio na profilu byli

353 wyświetleń profilu
 1. To i ja napisze o książkach znajdujących się na mojej półce. In Design. Projekty z klasą. Autor: Robin Williams http://helion.pl/ksiazki/indesign-projekty-z-klasa-robin-williams,indepr.htm Bardzo ciekawa książka, dla chcących rozpocząć pracę w Adobe InDesign. Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe Autor: Von Glitschka http://helion.pl/ksiazki/grafika-wektorowa-szkolenie-podstawowe-von-glitschka,grawek.htm Książka przydatna dla wszystkich pracujących do tej pory z grafiką rastrową. Są wszystkie najważniejsze zagadnienia, oraz wiele przydatnych informacji. Aktualnie chyba pojawiło się odświeżone wydanie. Logo Design Love. Autor: David Airey http://helion.pl/ksiazki/logo-design-love-tworzenie-genialnych-logotypow-nowa-odslona-david-airey,loglo2.htm Moja ulubiona książka. Jest tu pełno informacji o projektowaniu logo. W zasadzie pozycja obowiązkowa. Aktualnie jest w sprzedaży nowe wydanie. Zdecydowanie warto kupić. Abduzeedo. Inspirujący przewodnik po świecie grafiki Autor: Fábio Sasso http://helion.pl/ksiazki/abduzeedo-inspirujacy-przewodnik-po-swiecie-grafiki-f-bio-sasso,abduze.htm Świetna pozycja dla początkujących grafików. Opisana jest praca z grafiką wektorową i rastrową.
 2. @Fedeez, zupełnie nie moja bajka. Tym razem coś zupełnie innego:
 3. @Fedeez, raczej nie słucham takiej muzyki ale tutaj dam 9/10.
 4. Nacjonalista
 5. Akurat pytań nie mam, bardziej bym chciał zobaczyć co użytkownicy mają. Ja sam mam 2 tatuaże. Jeden na przedramieniu, drugi na wewnętrznej części ramienia. Potem wrzucę foto. W planach mam tatuaż w tematyce Star Wars, choć nie wiem jeszcze jaki, i na pewno jakiś w klimacie horrorowym. Na rękawy raczej się nie zdecyduję, chociaż kiedyś o tym myślałem. @Nerf, pokażesz co tam masz?
 6. @marus Powyższy projekt jest mega! Wiem że czasami ciężko jest wszystko ustawić tak, żeby było idealnie. Może wyśrodkuj "nails & beauty" w stosunku do separatora. Trochę rzuca się to w oczy.
 7. Kiedyś na jakimś forum spotkałem się z takim tematem, więc może i przyjmie się tutaj. Czy macie / chcecie mieć / mieliście tatuaż/e? Może nie chcecie, ale coś wam się szczególnie podoba?
 8. Nie będę się rozpisywać. MEGA!
 9. Jest super Jeszcze tylko bym poprawił odległości od krawędzi. Sorry, że tak się czepiam, ale kiedyś puściłem nierówny projekt do druku i wiem jak można się wkurzyć.
 10. @Tazzori, jest sobota, godzina 9 rano. Czego się spodziewałeś?
 11. nerf

  @Nerf, projekty mega! Ale tak zapytam, nie lepiej by było robić to w illustratorze?
 12. O ile (takie) plakaty to zupełnie nie moja bajka, to projekt "Oaza Piękna" wyszedł super. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to na wizytówce w logo przerwa między "nails" i "&" jest inna niż między "&" a "beauty".
 13. Tazzori, ale z tym robieniem fontu w paincie, to już poleciałeś po bandzie. Nie. Fontów nie robi się w paincie. Ani nawet w Photoshopie. W tych programach możesz zrobić co najwyżej napis. Ale nie font. Do tego jest potrzebny program do tworzenia fontów (np. FontLab, FontForge) + ewentualnie program do grafiki wektorowej. Pamiętaj, że font, to plik który możesz dowolnie skalować, i raz będzie miał 8 punktów, a innym razem, na bilbordzie 666 punktów. @Supratec, tak jak pisałem wcześniej, jest to po prostu zrobiony napis. Nie jest jakoś bardzo trudny, więc najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, będzie stworzenie napisu od zera, albo stworzenie takiego fontu. Nie jest to specjalnie trudne.
 14. zabawa

  Niestety nie mam żadnego pomysłu, żeby kontynuować po Adamie, ale coś udało mi się stworzyć. Musiałem dzisiaj, bo potem nie będę miał zupełnie czasu. Użyta paleta barw: http://www.palettable.io/0c5181-a1604e-3B363C-657B89-D09647 Pliki: https://www.dropbox.com/s/gowec5aqicjwqc8/ARTWORM.ai?dl=0 Ciąg dalszy robaka:
 15. Jesteś pewien, że jest to gotowy font a nie ręczna robota? Bo po różnych grubościach linii wydaje mi się, że jest to (dość niechlujnie) zrobiony napis. Ale mogę się mylić.