Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

useless

W brudnych odmętach - Początek (DigitalArt'u?)

Rekomendowane odpowiedzi

useless

Cześć!

Przedstawię wam dzisiaj projekt ilustracji, nad którym pracuję w wolnym czasie. Pracę tą traktuje bardzo luźno - taka odskocznia od pracy. Jest to dla mnie coś nowego, a samą naukę digital artu planuję dopiero za parę lat. W sumie od fascynacji digitalem zaczęła się moja przygoda  z grafiką . Niemal równy rok mija odkąd pobrałem darmowego triala illustratora i zacząłem wrzucać do niego szkice rysunków. Cóż, po co mi były wtedy tutoriale, lepiej było robić miliony linii na jednej warstwie :lol:. Zabawę przerwałem po zakończonym trialu (brak funduszy na licencje).

Jak już wspomniałem jest to luźny projekt który traktuję jako ćwiczenie i zabawę by mieć w przyszłości jakąś podstawę do nauki. Moim głównym celem i marzeniem jest praca w przyszłości w tworzeniu koncept artu. Długa i daleka przede mną droga :D

Przechodząc do opisu ilustracji. Przedstawiona postać jest personifikacją autodestrukcji - przykrym następstwem jednych z moich zaburzeń. To one będą tutaj inspiracją i tematem przewodnim. Po tygodniu, grzebaniny ukształtowałem głowę - to dopiero jeden element z całej układanki jaką planuję zrobić. Progres będę starał się sukcesywnie wam przedstawiać. Tworze tą grafikę w wolnym czasie i przypływie weny, więc na efekt końcowy będzie trzeba trochę poczekać.
Tak aktualnie się to prezentuje:
Posta_01.jpg

A jak było na początku? No cóż, oceńcie sami :lol: 
Posta.jpg

Trochę czasu mijało zanim wpadłem na lepsze rozwiązania. Kiedy coś mi nie wychodziło po prostu zapisywałem pracę i wracałem do niej następnego dnia (czasami nawet po 3 dniach albo 3 godzinach xD
Jak będę w domu to postaram się wrzucić rysunek jaki zrobiłem, bo m.in. na nim staram się opierać.

Oceniajcie, komentujcie, wytykajcie, i co tam wam do głowy przyjdzie :D.

Pozdro mordeczki!

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BlackCat_

Jeżeli chodzi o concept art to dobrze jest unikać symetrii typu narysowane jedno oko i drugie identyczne odbite lustrzanie :) podoba mi się to, że tak jak na początku Twojej pracy oczy wyglądały tak samo  to na drugim zdjęciu włosy fajnie zaburzają ten początkowy układ :) Ewentualnie jak by te włosy nie nachodziły na twarz to można by zagrać światłem na tęczówkach wiesz troszkę je zróżnicować i wtedy od razu zrobi się ciekawiej, bo nie ma tego powielania, a oko osoby oglądającej ma co robić i nie nudzi się za szybko :D  Ciekawa jestem jak Ci wyjdzie całość.. bo klimatem to już bardzo mi się podoba :D

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
useless

O tej symetrii zdaję sobie sprawę (tutaj z pomocą przychodzą kurzące się u mnie książki o nauce szkicu xD). Tutaj jedynie to zastosowałem żeby złapać wymiary całej twarzy i dodawać sukcesywnie cienie i inne drobne szczegóły. Przerzuciłem sobie całą twarz na osobną kartę i zacząłem grzebać trochę z efektami, więc efekt końcowy też będzie inny, sporo cieni zapewne się rozmyje i całość wyjdzie faktycznie nieregularna. 

Dzięki za uwagi, będę się do nich dostosowywał ^^.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta