Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Marcin

Skróty klawiaturowe

10 postów w tym temacie

Zbiór skrótów klawiszowych, zawartych na stronach do których odnośniki wstawił Marcin.

Dziękuje za ten post! Klawiszologia PSa potrafi baaardzo uprościć życie :D

1 osoba lubi to

Nie zapominajcie oczywiście, że o wiele bardziej opłaca się dostosować skróty do siebie, niż uczyć się ich na pamięć : ) Przykładowo, ja w obszarze roboczym PSa do rysunku mam gumkę pod A, brush pod S, bez tego musiałbym ruszać ręką, żeby sięgnąć do "B" i trochę obrócić, żeby sięgnąć do "E", bo ręka cały czas leży wygodnie na "Ctrl + (Shift) + Z". Już o programach nie-Adobe'owych pokroju Corela nie wspomnę, tam bez konfiguracji skrótów klawiszowych jest znacąco gorzej pracować.

Ja z kolei od siebie dorzucę skróty dla Windowsa, kilka z nich również jest bardzo pomocnych, chociażby "Win + D" (pokazanie pulpitu) "Win + strzałka" (rzucanie oknami po ekranie, w Windowsie 10 działa to jeszcze lepiej niż w 7).

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/126449

Jeżeli dużo piszecie podczas swoich zajęć, to przyda się też ogarnąć skróty typu "Home/End" (początek/koniec wiersza), "Ctrl + Home/End" (początek/koniec okna pisania), "Ctrl + (Shift) + strzałki" (skok do przodu/tyłu o słowo, zaznaczenie słowa z przodu/tyłu). Jest tego pełno i naprawdę ułatwia to życie, a wiele osób, nawet pracujących z tekstem cały dzień ich nie zna i macha co rusz myszą podczas edycji tekstu.

1 osoba lubi to

@Grzeniu prawda co prawda, nawet nie wiedziałem o tym że Win + strzałka przerzuca okna i Win + D działa jak opcja pokaż pulpit. Ja polecam Alt + Esc minimalizuje aplikacje, nie wszędzie to działa, głównie w grach to działa do szybkiej minimalizacji.

Warto wspomnieć od Win+D, że ponowne jego naciśnięcie przywraca wszystkie zminimalizowane okna. Przydaje się to podczas przenoszenia plików, np. z pulpitu na obszar roboczy.

1 osoba lubi to

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0