Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

nexly

Więcej mpx w aparacie telefonu!

Rekomendowane odpowiedzi

nexly

Chciałbyś robić zdjęcia w dobrej jakości ale nie możesz na razie kupić sprzętu? Wystarczy Ci telefon!
Tak jak napisane w tytule, więcej mpx w aparacie... jak to zrobić w prosty i szybki sposób? 
Otóż kilka tygodni temu znalazłem aplikację HD Camera, która polepsza jakość naszych zdjęć, po prostu powiększa o kilka liczbę megapikseli.
Pozwala ona robić zdjęcia w 2592x1944, a filmy nagrywać w 1280x720 i stałych 20 fps'ach.

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lepusmob.lepcamerapp

:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

To chyba dla telefonów, które nie mają normalnego aparatu albo jakieś chińczyki. Teraz każdy raczej ma te 5mpx czyli te co ty podajesz jak nie mniej. Ja mam w telefonie 21mpx, i nie znam żadnej osoby która ma słabszy aparat w telefonie niż 8mpx czyli nadal więcej niż ta rozdzielczość do podałeś. Ale dla chińczyków za 200zł może się komuś przyda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tyska2409

Czyli Twój patent sprawdza się tylko do chińskich podróbek telefonów? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barttyyy

Mam iphone 6 i nie wiem czy dla przeciętnego zjadacza chleba potrzeba "wiekszego HD" przecież zdjecia robione przez taki aparat to "miód dla oka? :D", tak samo jest z nowymi telefonami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tyska2409

No już iphonowi nie potrzeba "ulepszaczy" :D Sam w sobie wymiata :P

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barti

Ja posiadam LG G3 - aparat bajka, zdjęcia w 4k wychodzą pięknie. Super telefon pod tym względem. 

Ten patent co podał @nexly raczej na dzisiejsze standardy przyda się niewielu, ale fajnie, że istnieje taka możliwość - nawet nie wiedziałem :D

5mpx to już standard w telefonach z niższej półki - jakby nie patrzyć.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W00zi3

W każdym nowym smartfonie aparat robi zdjęcia w przyzwoitej jakości. Oczywiście to nie jest to co lustrzanka :P

Miałem kilka telefonów z androidem między innymi Note 3 i LG G4. Oba robiły naprawdę dobre zdjęcia i filmy. Teraz mam iPhona 6S Plus i jest trochę lepiej, choć słyszałem że S7 robi lepsze zdjęcia od najnowszych IPhonów. Najbardziej w IPhone brakuje mi zdjęć w proporcjach 16:9 - może tutaj ta aplikacja, lub inna pomoże?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Asfodel

A ja myślę, że ten pierwszy post to spam. Albo i gorzej. Co do megapikseli - większość smartfonów ma ich więcej, niż moja paroletnia amatorska lustrzanka Pentax K-r. A taki iPhone to nawet kosztuje więcej niż paroletnia amatorska lustrzanka. Także tego... ;->

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
only

Ale z tego co ja się orientuję to do dobrych zdjęć nie wystarczą pixele... Ale w tym temacie się nie znam... Może by ktoś pokrótce wyjaśnił na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu?

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta