Urbi

Anaglif 3D na zdjęciu - Adobe Photoshop

7 postów w tym temacie

Witam, jestem Urbi i przedstawiam Wam mój najnowszy poradnik.

W tym filmie pokażę Ci, jak uzyskać anaglifu 3D na zdjęciu w Adobe Photoshop.

Zapraszam do komentowania i oceniania :)

Edytowano przez gregpmx
dodanie tagów
7 osób lubią to

Bardzo przyjemnie się Cb słucha. Masz dobrą dykcje, głos i konkretnie tłumaczysz. 

Wydaje mi się jednak, że nazwa poradnika jest nieco myląca. Sam oczekiwałem czegoś innego po nazwie. Nazwy "Jak uzyskać efekt anaglifu" lub "Anaglif 3D na zdjęciu" wydają mi się bardziej odpowiednie.

2 osoby lubią to

Zacnie, szybko i przyjemnie :)

Dobry poradnik, sam bym nie wiedział jak to uzyskać w PS, a teraz już wiem, dzięki :)

1 osoba lubi to

Szybki i prosty poradnik. Osobiście znałem to wcześniej, ale i tak szacunek za to, że stworzyłeś coś takiego dla naszego forum!
Dla początkujących jak najbardziej przydatne :).

1 osoba lubi to

Krótko i elegancko ;) leci + i czekamy na więcej tego typu poradników.

1 osoba lubi to

6 godzin temu, Robson napisał:

No nie wiem, może o to, że jego film to praktycznie kopia filmu, który podlinkowałem. Fajnie, że się tym zajmuje, może niektórzy nie znają języka angielskiego, ale to wydaje mi się nie uczciwe wobec autora pierwowzoru.

Ten temat nie jest miejscem na spory, w przyszłości kieruj tego typu wiadomości bezpośrednio na PW do autora tematu lub moderatora w celu wyjaśnienia zarzutów.

-------------

@Urbi, jeśli przy pracy nad poradnikiem bazowałeś na innym, zgodnie z Zasady dodawania poradników Adobe powinieneś dodać źródło oryginału. Pozwoli nam to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Temat został oczyszczony ze zbędnych wypowiedzi. Myślę, że poniższa wypowiedź @Urbi wyjaśnia wątpliwości co do kopiowania poradnika.

Kolejne posty na ten temat będą usuwane i "nagradzane".

Edytowano przez gregpmx

Widzę burza się dzieje :)

W trybie natychmiastowym przechodzę do sprostowania sytuacji.

Z efektu tego korzystałem już na początku swojej przygody z fotografią.

Dwa przykładowe zdjęcia:

ZQYZnxY.jpgjJI667w.jpg

Wiem, wiem. To mało, bo mogłem to zrobić przed chwilą przecież... Otóż nie! :D

Metadane plików:

ocTmVl8.pngj1ymSXn.png

Podkreślam, rok 2013, lipiec. Mój model aparatu (co potwierdza temat galerii), moje pliki, efekt zrobiony przeze mnie w Adobe Photoshop.

To tak co do genezy pomysłu na poradnik jak i sposobu wykonania.

Dalej – jak długo siedzę i dumam nad Twoim określeniem „kopia”, nie rozumiem o co chodzi. Dlaczego? Cóż… Być może dlatego, że poradnik zrobiłem JA, całkowicie od podstaw. Wszystkie nagrania są moje – wideo moje, audio moje. Mój tekst. Mój głos. Powiem więcej, zdjęcie wykorzystane w poradniku to moje autorskie zdjęcie, zrobione aparatem wspomnianym wyżej. Obiektyw 50mm f1.8 (ustawione na f2.0 przy tym zdjęciu). Lokalizacja – Pszczyna, Muzeum Zamkowe.

Metadane owego zdjęcia (klik - wykorzystałem limit obrazów w poście).

Reasumując temat praw autorskich, mam całkowitą wyłączność co do filmu. Wyjątkiem jest podkład muzyczny, choć i tak jest na odpowiedniej do wykorzystania w tym filmie licencji Creative Commons.

Teraz poruszę temat filmu, który został przytoczony w tym temacie. Osobiście uważam, że jest on faktycznie podobny do mojego. Przy czym uważam również, że odstaje jakościowo. Kolorowy znacznik przy kursorze oraz napisy zamiast narracji to jedne z kilku jego minusów.

No, to tak na szybko. Mam nadzieję, że choć troszkę rozjaśniłem Panu @Robson i innym osobom co nieco.  Jednocześnie dziękuję wspomnianemu użytkownikowi za rozbudowaną wypowiedź co do mojego filmu.

Pozdrawiam,

Kamil. :)

1 osoba lubi to

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się