Urbi

Okiem Urbiego

11 postów w tym temacie

O mnie:

Witam wszystkich! :)

Jestem Urbi - Kamil. W tym temacie zaprezentuję Wam wykonane przeze mnie zdjęcia.

Choć fotografię traktuję po prostu hobbystycznie, z ogromną radością zobaczę Wasze komentarze i oceny :)

Sprzęt:

Aparat: Nikon D3100.

Obiektywy: Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 (kit), Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G.

Statyw: TreQ Tri-12.

Akcesoria inne: Torba Camrock CUBE R20; filtr polaryzacyjny Fox CPL SC 52mm; filtr gradientowy szary dHD 52mm; szmatka do przecierania szkła.

Portfolio:

W0OvOkX.jpg

HBdKwEP.jpg

q1hXNho.jpg

5 osób pochwaliło to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka @Urbi :D

Wstępnie powiem, nie znam się ale wypowiem się jak mogę po doświadczeniu patrzenia na miliony zdjęć w życiu :joy: xd

1. Wymiata paleta kolorów, bardzo dobry kadr, tylko jakiś typ w tle się wkradł, hehe. Przesłona na potoku fajnie wyszła, te liście tam itd. Jest zacnie.

2. Makro całkiem fajne, ale jak na orginalnym wymiarze ogląda się to widać jakby zblurowany ten konik też był, nie znam się ale czy w makro to nie powinien ten konik polny być bardzo wyraźny? Tak czy siak wygląda bardzo dobrze ten shoot, konik i rosa na liści, jest klimat.

3. No i masz Ci Panie polskie pole :D ah jak brakuje mi tego widoku :D zajefajny :joy: nic dodać nic ująć.

Edytowano przez Supratec

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Nie wiem czemu nie ISO100, ale kadr świetny. Props za długi czas naświetlania przy płynącym potoku, świetne kolory i kontrast.

2. 55mm to i musiało być f5.6 na kicie, a szkoda. Myślę że przy nieco mniejszej głębi ostrości zdjęcie lepiej by się prezentowało. Brakuje mi trochę kontrastu i przejrzystości do uwydatnienia elementów.

3. Jestem rozdarty, bo plastycznie wygląda bardzo dobrze, ale takie ni w czoko ni w oko :P Kompozycja centralna właściwie na nic ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Panowie za komentarze :)

@Supratec #1 - No niestety, ktoś tam się wkradł. Ale dla mnie manipulowanie przy zdjęciach typu wycinanie obiektu itd. jest pewnego rodzaju przestępstwem. Bo w pewien sposób ingerujemy w zawartość zdjęcia, staje się ono nieprawdziwe.
#2 - Owszem, powinien być ostrzejszy. Zdjęcie to zostało niestety zrobione kitowym obiektywem 18-55, w którym ostrzenie manualne (a takie wykorzystałem) jest dość trudne. Typowym makro bym tego zdjęcia nie nazwał - głównie właśnie przez sprzęt wykorzystany przy nim.

@TonyM #1 - ISO 200 głównie dlatego, że światłomierz tak mi doradził. Chciałem koniecznie przymknąć przysłonę dla dużej głębi ostrości, rekompensował to oczywiście czas naświetlania.. Ale jednak tak mi doradził. Dodam tylko jako ciekawostkę - zdjęcie to zostało zrobione bez statywu. Wykonałem je blisko 3 miesiące po otrzymaniu aparatu - więc z dość małą praktyką, leżąc na ziemi i trzymając aparat stabilnie na kamieniu.
#2 - No niestety. Wtedy dysponowałem tylko takim obiektywem. Co do kolorów - zawsze można popracować. Zawsze, bez wyjątków, strzelam w RAW. :)
#3 - Co do kompozycji to jestem akurat dość mocnym wybrykiem. Bo ile teorii się nie uczyłem, tak wszędzie spotykam 1/3, 2/3.. i 4 mocne punkty. Powiem jedno - uważam, że warto wychodzić poza teorię i uklepane schematy. Szanuję Twoje zdanie na temat kompozycji, natomiast według mnie jako tapeta to zdjęcie wygląda bardzo dobrze. Zapełnia pulpit. Po prostu, takie moje zdanie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W 1szym zdjęciu urzekła mnie woda - fajnie uchwycone, w dodatku te żywe kolory dodają tego 'czegoś' :)
2gie zdjęcie ogólnie spoko, tylko na tle dwóch pozostałych fotografii wygląda dość blado, więc kolory na pewno bym podkręciła.

3cie zdjęcie ma przyjemną kolorystykę i ładny bokeh w  tle, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, kompozycyjnie coś tutaj nie gra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej hej! :)
Przedstawiam następną partię zdjęć :D

kMy6nEA.jpg

yOUotZv.jpg

Oz5HItm.jpg

Zapraszam do komentowania!

3 osoby pochwaliło to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładne zdjęcia, tylko w pierwszym zdjeciu nie pasuje mi ten most i flaga, które zakłócają to piękno natury i "średniowiecznej?" architektury. :D

1 osoba pochwalił to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kompozycyjnie dobrze, zamek w mocnym punkcie. Szkoda że zdjęcie ruszone. Można by jeszcze w ACRze podkręcić kolorki.

Świetnie! Gdyby jeszcze trawa na dole kadru była ładniejsza, byłby prawdziwy kozak.

Czemuś Pan ręki nie wykadrował? :> Drzewo po lewej - albo go więcej w kadrze albo go całkiem wyciąć. Jakiś artefakt w PG, pewnie gałąź.

Oprócz tych drobnym "przeszkadzajek" podoba mi się. Serio.

Czekam na więcej.

2 osoby pochwaliło to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo się nie znam, ale @TonyM ma dobre oko i wychwycił co nieco :)

Dodam że nr. 06  to takie klimaty co lubie, żywe barwy, mnóstwo kolorów natury itd.

Twoja galeria bardzo mi się podoba, i jak koledzy wyżej czekam na więcej ;)

2 osoby pochwaliło to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za oceny :)

@TonyM #4 Zdjęcie ruszone, bo robione ze statku, który płynął. Jakby więc nie było, ogromna szansa na nawet minimalne ruszenie. 

#5 Trawa chwycona, tak samo jak i całość, HDRem. Stąd taki odcień :/

#6 Robione podczas wycieczki szkolnej, spodobała mi się natura i jej zestawienie kolorystyczne. Nie myślałem nad kadrem. A w postprodukcji już nie chciałem majsterkować.

@Supratec Oj, będzie takich klimatów dużo. To masz jak w banku :D

Galeria #1

Zdjęcia robione podczas zlotu Master Truck. Galeria jest efektem wyjazdu, nie na odwrót. Stąd niedociągnięcia w kadrach i w zawartości zdjęć :)

Zapraszam do komentowania!

Ph99g4q.jpgFP1Fd2g.jpg

8nZEDl4.jpgckisTab.jpg

UyfIvkt.jpgDmwxDbO.jpg

auVAYzq.jpgbdp84sq.jpg

fyaVtRM.jpg

2 osoby pochwaliło to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się