Barttyyy

Tablety graficzne - dyskusja, polecane modele

32 postów w tym temacie

Gosiu, chodziło mi o to, aby nie generalizować stwierdzenia, że bez komputera co najmniej klasy i5 nie można pracować z tabletem. Dodatkowe efekty wiadomo, że obciążają procesor, ale racjonalnie je stosując można na słabszym sprzęcie spokojnie rysować.

@KafeleK Z mojego punktu widzenia, to co mam teraz jest "tym słabszym sprzętem". ;-> Wcześniej miałam kompa wyposażonego w "jaki bądź" procesor i powiem ci, że rysowanie na nim to była męka.  Musiałam wymienić, bo się nie dało.  Tą i5 co mam teraz też w zasadzie warto by wymienić, ale strasznie mi się nie chce babrać z instalowaniem od nowa systemu i wszystkim, co się z tym wiąże. ;->

Wiadomo, koszty bywają bolesne, ale cóż, ludzie w ramach hobby kupują sobie narty czy inne zestawy do nurkowania i to też kosztuje. ;-> Albo wielgaśne telewizory - całkiem zbędne. O ajfonach nie wspominając. A jak ktoś jest dzieckiem czy nawet studentem i nie ma własnych funduszy, to od tego są rodzice, żeby inwestowali w rozwój potomstwa. Lepiej zdawać sobie sprawę z faktycznych wymagań i związanych z tym kosztów, niż kupić kompa na którym się nie da grać w gry i praktykować wybranego hobby i potem użerać się ze zwrotem, albo kupować następny egzemplarz. ;->

Praca z tabletem nie koniecznie oznacza rysowanie. Tabletów używa się też np. do retuszu i w tym wypadku wymagania sprzętowe są mniejsze.

Oj tak, wymiana sprzętu, to temat, który czeka na realizację od dawna :D Teraz trzeba niekiedy trickować, by móc sobie na przykład porzeźbić fajne detale w programie 3D, chowając maską elementy modelu lub po prostu stosując mniej gęstą siatkę. Zdecydowanie temat do przestudiowania.

@GallAnonim

Na szybko znalazłem takie różnice

• One Medium na pewno jest większy.
  • Intuos Pen można korzystać przez wifi, One musisz przez kabelek

Ja posiadam One Medium, nie narzekam, przyjemnie się pracuję jak na taki tablecik, poza tym rzadko korzystam z niego, więc za wiele się nie wypowiem, ale jest wart swojej ceny w stosunku do jakości.

1 osoba lubi to

Te dwa pierwsze różnią się od siebie kolorem i jak się zdaje mają dołączony programik ArtRage Lite. Poza tym można do nich dołączyć moduł bezprzewodowy (trzeba kupić osobno) i mają po 4 przyciski. Ten trzeci jest większy, ale jako produkt "ekonomiczny" nie ma oprogramowania ani przycisków, a piórko nie ma funkcji gumki. Jeśli interesuje cię retusz, bierz nr 1/2, jeśli rysowanie to raczej nr 3 - w tym wypadku lepiej mieć większy tablet niż gumkę i przyciski.

2 osoby lubią to

A jest tu ktoś kto korzystał z Huion'a lub XP-pen'a i mógłby porównać z Wacom'em lub opisać ich pracę, jak się spisują w praktyce?
Chodzi oczywiście o tablety z wyświetlaczem...

Pozdrawiam

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się