Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Gość

Fotomanipulacja by Tazzori

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć wszystkim, którzy weszli w ten temat i nie tylko. Jakoś nigdy nie interesowałem się fotomanipulacją, ale zawsze warto spróbować czegoś nowego, no więc przedstawiam Wam moją pierwszą grafikę, związaną z fotomanipulacją. Propozycje, porady, a nawet krytyki są mile widziane ;)

19037682.jpg?1475350428

Edytowane przez Tazzori

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż, jak dla mnie wygląda to bardzo przeciętnie. Ptaki są bardzo sztuczne, po pierwsze źle je zescalowałeś, zapomniałeś o tych elementach, brakuje efektów, które są w focalu. No właśnie, jesli chodzi o focal, to pozostawia to wiele do życzenia, światło nieco sztuczne, ale jednak wygląda to dobrze i w miarę pasuje. Prawa strona pracy jest na pewno lepsza. W lewej niestety brakuje wielu rzeczy, powinieneś na obie strony poświecić tyle samo czasu, a Ty skupiałeś uwagę tylko na światle, które i tak wygląda sztucznie. Za mało detalu, za dużo skopiowanych elementów. Brakuje symetrii w kontraście i ogolnie efektach. Pobawiłabym się na twoim miejscu sharpenem i popracowała jeszcze nad bg. Zastanawiam się też teraz co jest w pierwszym planie, bo ten ptak po lewej stronie jest zdecydownie za duży. Pracuj nad tym, bo nad dobrą foromanipulacją trzeba poświecić więcej niż 40-50 min ;) 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez veshaze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

veshaze, rozumiem ;) Jak już wspomniałem jest to moja pierwsza (i nie wiem czy nie ostatnia) fotomanipulacja, więc proszę o wyrozumiałość :)

Edytowane przez Tazzori

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W porządku. Myślę, że nie ma co się poddawać, bo jak na pierwszą fotomanipulację, to wyszło Ci naprawdę dobrze, ale jednak konstruktywna krytyka zawsze jest dobra ;) Nie poddawaj się i twórz dalej! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, pierwszy post

Oglądając twoją prace muszę niestety ze smutkiem stwierdzić że użyte elementy są oddzielne i nie tworzą spójnej, jednolitej, organoleptycznej całości.
Kwadraty zastąpił bym, odpowiednio ustawionym rozmyciem lewej reki, rozmycie powinno być podobne do ogólnego charakteru brusha użytego przy skrzydle i jakoś w czarodziejski sposób manifestować swoją spójność z tym elementem. Nadało by to jakiegoś ogólnego wyrazu i przekazu. Rozmycie które się przeradza w ptaka! 

Kolorystyka ptaka albo postaci: aby nadać jednolitości pracy i w ten sposób wzmocnić główny przekaz kolory powinny być podobne,,ptak w kolorach kurtki albo odwrotnie ubranie w kolorach czerni użytej np na skrzydle.  

Twórz całościową grafike, powiązaną ze sobą od początku do końca, dobra fotomanipulacja to właśnie dbałość aby elementy które są technicznie i sensownie wkomponowane, oddawały zamierzony efekt, moim zdaniem najlepiej taki by oglądający to, nie mógł się domyśleć co i jak zostało zrobione.   

Pozdrawiam :)

Edytowane przez agropl
źle napisałem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
36 minut temu, agropl napisał:

Witam, pierwszy post

Oglądając twoją prace muszę niestety ze smutkiem stwierdzić że użyte elementy są oddzielne i nie tworzą spójnej, jednolitej, organoleptycznej całości.
Kwadraty zastąpił bym, odpowiednio ustawionym rozmyciem lewej reki, rozmycie powinno być podobne do ogólnego charakteru brusha użytego przy skrzydle i jakoś w czarodziejski sposób manifestować swoją spójność z tym elementem. Nadało by to jakiegoś ogólnego wyrazu i przekazu. Rozmycie które się przeradza w ptaka! 

Kolorystyka ptaka albo postaci: aby nadać jednolitości pracy i w ten sposób wzmocnić główny przekaz kolory powinny być podobne,,ptak w kolorach kurtki albo odwrotnie ubranie w kolorach czerni użytej np na skrzydle.  

Twórz całościową grafike, powiązaną ze sobą od początku do końca, dobra fotomanipulacja to właśnie dbałość aby elementy które są technicznie i sensownie wkomponowane, oddając zamierzony efekt, moim zdaniem najlepiej taki by oglądający to, nie mógł się domyśleć co i jak zostało zrobione.   

Pozdrawiam :)

Rozumiem. Dla mnie te fotomanipulacje, to czarna magia, ale nie mam zamiaru się poddać ;) Dziękuję za opinię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W przypadku pierwszej pracy - rzucił mi się ten ptak po lewej stronie - wygląda jakby zderzył się ze ścianą dźwiękoszczelną :P  Strasznie nienaturalnie to wygląda... Te po prawej też wyglądają trochę komicznie jak dla mnie - nie ma w tej pracy spójności.

W drugiej pracy fajny ten efekt rozpadu postaci, ale też nie trzyma się całości ten kruk (czy co to tam jest :P )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

@tyska2409 dziękuję za opinię. Szczerze mówiąc były to chyba moje pierwsze prace w życiu tego typu :D Teraz sam skrzywiam się na efekt moich pierwszyxh prac (tych, które robie aktualnie z resztą teź).

PS. Przypomnij mi się jutro, abym dał Ci strzałeczkę w górę, ponieważ dzisiaj wyczerpałem dniowy limit :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to mówia - nie od razu Kraków zbudowano :) i u każdego zapewne PIERWSZA  praca nie była arcydziełem. Warto próbować i uczyć się czegoś nowego :)

Edytowane przez tyska2409

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta