SheeVa_Works

portfolio - co dorzucić, by zostać zatrudnionym :)

4 posty w tym temacie

Witajcie!
To fakt, że jestem początkującym grafikiem. 
Swoje portfolio zaczynam budować od nowa, od czegoś trzeba zacząć :D
Jeśli chodzi o moje umiejętności:
2d: Adobe CS, montaż filmów w Vegasie, rozpoczynam zabawę z Davinci Resolve.
3d: 3DS Max, zbrush, substance painter, mental ray

portfolio przedstawia się... biednie. i doskonale to wiem. 
aktualnie kończę studia i poszukuję pracy jako grafik 2d/3d w ŁDZ i tutaj pytanie do tych, którzy w branży już istnieją:
co dziś powinno znaleźć się w portfolio, by znaleźć dobrą pracę?

osobiście uważam, że udźwignę praktycznie każdy temat(sądzę, że po odpowiedniej wprawi, tj 1-2 mc byłbym w stanie robić nawet grafiki w stylu p. Różalskiego, oczywiście nie z takim kunsztem jak on, ale tego typu prace :) nie dowiem się, póki nie spróbuję), sęk w tym, że jest tego tyle, że nie wiem w co mam ręce włożyć :D 
I owszem, zaryzykuję ośmieszenie się na tle innych naprawdę wspaniałych grafików i pokażę portfolio, jakie powoli buduję "do pokazywania".

https://www.behance.net/SheeVa_Works
Nie proszę o to, by ktoś poprowadził mnie za rączkę, bo nie o to chodzi. Proszę po prostu o wskazówki, co tam dać i co pokazać, by faktycznie to wyglądało na portfolio ciekawe :)

pzdr! i z góry dzięki za każdą wskazówkę :)

1 osoba lubi to

U mnie najlepiej działają prace, które znalazły jakieś praktyczne zastosowanie i są odpowiedzią na konkretne zlecenie.  Nie "lorem ipsum"  i mgliste idee, tylko  konkretna ulotka na Święto Jeża 15 kwietnia 2016. Jeśli nie masz zrobionych  żadnych zleceń, to przynajmniej weź udział w jakiś hobbystycznych lub dobroczynnych rzeczach gdzie twoje prace zostałyby faktycznie użyte. Jakieś ilustracje do fanzinów, prosta i darmowa, ale działająca gra, strona internetowa grupy miłośników trzmieli itp. Można też brać udział w różnych konkursach.

Natomiast nie polecam robienia darmowych lub pół-darmowych projektów do komercyjnego wykorzystania, czy konkursów w których nagroda nie przewyższa normalnej ceny za jakąś usługę.

2 osoby lubią to

5 godzin temu, Asfodel napisał:

U mnie najlepiej działają prace, które znalazły jakieś praktyczne zastosowanie i są odpowiedzią na konkretne zlecenie.  Nie "lorem ipsum"  i mgliste idee, tylko  konkretna ulotka na Święto Jeża 15 kwietnia 2016. Jeśli nie masz zrobionych  żadnych zleceń, to przynajmniej weź udział w jakiś hobbystycznych lub dobroczynnych rzeczach gdzie twoje prace zostałyby faktycznie użyte. Jakieś ilustracje do fanzinów, prosta i darmowa, ale działająca gra, strona internetowa grupy miłośników trzmieli itp. Można też brać udział w różnych konkursach.

Natomiast nie polecam robienia darmowych lub pół-darmowych projektów do komercyjnego wykorzystania, czy konkursów w których nagroda nie przewyższa normalnej ceny za jakąś usługę.

Dzięki wielkie! 
Będę teraz robić plakaty, ulotki itp dla miejskiego schroniska :) Może się przydać! :D

Stronkę muszę wreszcie zrobić własną, kręci mnie robienie ilustracji w stylu wydawnictwa Insignis :) 
trzeba się wziąć do roboty :) jeśli ktoś jeszcze miałby coś do dodania, z chęcią wysłucham porad!

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się