Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Powiem tak. Widać, że w projekt włożono dużo pracy. Mi natomast się nie podoba, ponieważ poprostu nie lubię tego typu grafik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Fedeez napisał:

Powiem tak. Widać, że w projekt włożono dużo pracy. Mi natomast się nie podoba, ponieważ poprostu nie lubię tego typu grafik.

Trudno, jakoś to przetrwam.

rozetka_10_by_asfodelium-daodf89.jpg

Edytowane przez Asfodel
  • Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Klimaty mandala to coś dla mnie.

1 praca po prostu WOW, bardzo kreatywne wzory i łączenia, rybki fajnie wkomponowane, kolorystyka również ciekawie dobrana. Mój faworyt :D

2. Również fajnie się to prezentuje, choć ten odcień różu mi tu nie pasuje.

3. Jest trochę dysproporcji przy oczach i tył głowy jakby lekko za długi, ale tak to bardzo ładnie jak na szkic z głowy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, oczka krzywe trochę, i ucho źle zrobiłam. Ale idzie mi lepiej niż pół roku temu, więc żywię umiarkowany optymizm. Surface Pro w roli tabletu graficznego ma sporo plusów - rysowanie bezpośrednio po ekranie jest dużo bardziej naturalne, niż rysowanie w jednym miejscu, a patrzenie w drugie. Co do kalejdoskopów, to staram się iść w kierunku generowania jakiś konkretnych wzorów, inspirowanych różnego rodzaju tradycyjnym zdobnictwem. Coś co nadawałoby się np. do naklejenia na kafle w łazience. Robi mi to dobrze na koordynację i ogarnięcie możliwości oprogramowania.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

@Asfodel prace prezentują się bardzo fajnie. Dobrze dobrałeś kolorystykę, bardzo fajnie wszystko wygląda. Najbardziej podoba mi się najnowsza praca ;) Oby tak dalej!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że cię przekonałam. To ostatnie zostało potraktowane pędzlami impastowymi i pochlapane od wierzchu akwarelą. Niestety zastosowanie obu tych rzeczy na raz potrafi zamulić nawet niezły komputer, o surface pro nie wspominając. No, ale co zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

@Asfodel praca wygląda na prawdę ciekawie. Jestem pod niesamowitym wrażeniem. Rozumiem, iż nie jest to efekt końcowy? Już nie mogę doczekać się chwili, aż zobaczę ukończoną pracę. Kolejny raz pokazałeś na co Cię stać. Tak trzymaj!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Trochę się martwię, że w którymś momencie przedobrzę i popsuję - więc co jakiś czas robię kopie zapasowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnia praca pod względem kolorów imo jest najlepsza w tej galerii, patrząc oczywiście tylko na ten styl. Wszystko się w niej zgadza, bardzo mi się podoba. Ma to coś w sobie, co przyciąga moją uwagę. Jednak samo wykonanie mogłoby być lepsze i ogólnie wydaje mi się, że w focalu ( nie wiem, czy tak to mogę nazwać ) powinno być więcej cieniowania. Miejscami przydałoby się trochę sharpenu, ale ogolnie to są tylko moje sugestie. Dobrze wyszło! I czekam z niecierpliwością na zakończenie pracy z przedstawionego screena. 

Pozdrawiam. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Bardzo fajna praca. Widzę, że tym razem efekt bardziej farbkowy, co bardzo fajnie wygląda. Ciekawy pomysł. Ta kolorystyka idealnie pasuje do całego kształtu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Realistycznie wyglądające cyfrowe akwarele były jednym z głównych powodów, dla których naciągnęłam męża, żeby mi kupił na urodziny program Corel Painter. ;-> Możliwości pędzlowe tego softu są przytłaczające - ma on jakieś 1500 predefiniowanych pędzli i każdy z nich robi trochę coś innego. Do tego dochodzi edytor z obłędną ilością opcji. PS może się schować. W każdym razie robienie rozetek łączę z wypróbowywaniem różnych zestawów w nadziei na znalezienie jakiegoś ulubionego.  Do tego oglądam sobie różne ornamenty w poszukiwaniu inspiracji - żeby nie mazać jak bądź i patrzeć co wyszło, tylko uzyskać jakiś zamierzony efekt.

Chodzi mi po głowie zrobienie cyklu - freski naskalne, starożytny Egipt, Kreta minojska itd.

Edytowane przez Asfodel
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie bomba, tyle kilmatów tutaj, że aż wstyd, bo sam zaczełem zabawe kiedyś z robieniem tego typu prac gdzie symetria czy też geometria ma znaczenie.

Do dzisiaj czerpie głównie wiedzę i inspiracje z tego ;)

Twoje prace są bardzo organiczne i stylowe, ciężko je pomylić z czym innym, więc naprawdę jeśli wchodzisz w te buty to na pewno nie rezygnuj z tego klimatu, wyewoluuje skill to na pewno, ale stylu bym się trzymał i nie puszczał, bo widać że jest Twoim własnym.

Interesują Cię wzory egipskie, freski, ornamenty itd.

Z miłą chęcią bym zobaczył coś z klimatów starego Egiptu lub czasów sumeriańskich:P

jeśli chcesz na serio skumać z czymś się to  szama że tak powiem, to z góry poradzę zasięgnąć wiedzy z pojęć:

Golden Ratio, Pi/Phi, Fibonacci, figury platońskie czy też geometria euklidesowa i poznać teorie proporcji i podobieństw. :D

Ja wiem, że to jest kopalnia wiedzy, ale jak połączysz to wszystko i zaczniesz praktywować to zauważysz wiele więcej horyzontów kreowania nowych artów, a przedewszystkim zdobędziesz  fundamentalną wiedzę, wartą swojego czasu ;)

Super galeria!

Jestem na jednej z grup na FB gdzie ludzie takie klimaty wrzucają (jak chcesz to linka na PW podeślę):

nie piszemy post pod postem, od tego mamy możliwość edycji // trzygie

Edytowane przez trzygie
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozetki? Używam programu Corel Painter 17 który ma opcję rysowania symetrycznego oraz jakieś 1500 predefiniowanych pędzli skutecznie udających analogowe techniki Do tego oczywiście tablet. Ostatnia praca na spodzie ma "liquid ink" a na wierzchu "impasto". Oprócz tego oglądam sobie i zbieram wzory ornamentów - nie tyle je kopiuję,  co próbuję zrozumieć zasadę i na tej podstawie zrobić swoją wariację. Dobre ćwiczenie ręki przy okazji.

W dziale poradnikowym wrzuciłam już kiedyś linki do informacji jak robić rozetki w Kricie i w Painterze.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta