Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Norbert

Bazgroły Norberta

12 postów w tym temacie

Cześć Wszystkim :)

Jako, że już całkiem dawno zarejestrowałem się na tym forum, to wypadałoby coś pokazać. Poza tym, swoją przygodę z rysowaniem rozpocząłem dopiero co, więc jak na razie nie będzie prac typu wow. Praca wykonana za pomocą tabletu graficznego (od A do Z):p

148088378959221.png

148088427220011.png

Edytowano przez Norbert
zapomniałem o rysunku :D
0

Nie ukrywam, że starałem się cokolwiek tu zobaczyć, ale nawet po podjaśnieniu ekranu na 200% ciężko było. Praca wymaga wielu poprawek. Nie bardzo rozumiem, po co te szkice. Coś takiego nawet ja mogę zrobić w Paint'cie. Mówię poważnie ;) Ale na jednej pracy świat się nie kończy. Rozwijaj się i wstawiaj swoje prace tutaj ;)

0

Dzięki za opinię, @Fedeez :) Następnym razem postaram się coś wrzucić ciekawszego, ale jak na razie muszę ogarnąć wszelkie podstawy rysowania - dlatego wrzucam szkice, aby w późniejszym czasie móc zobaczyć swoje błędy :upside_down:

1

Zauważ, że kształty organiczne także podlegają zasadom perspektywy zbieżnej (chociaż to mniej widoczne, niż w przypadku mebli i budynków), co trzeba uwzględniać, rysując "rusztowanie" głowy. U ciebie linie się rozbiegają zamiast zbiegać.

Ogólnie, to warto kupić sobie książkę - Andrew Loomis, Rysowanie postaci od teorii do praktyki, póki jest jeszcze dostępna w sprzedaży.

Edytowano przez Asfodel
2

Witam,

pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie :) Jako iż jeszcze jakiś czas temu miałem bardzo dużo styczności z rysunkiem odręcznym, to powiem Ci, żebyś się nie zniechęcał na początku bo wszystkiego można się nauczyć :)
Bardzo dobrze, że opierasz swoje rysunki na szkicach których podstawę stanowią bryły geometryczne. Całe ciało człowieka, to jedna wielka matematyka, wszystko da się obliczyć  (np. 8 wysokości głowy to cała wysokość ciała człowieka, lub 5 szerokości jednego oka to szerokość całej głowy ) jeśli załapiesz i poznasz te proporcje, to później już będzie tylko z górki.;)

Polecam na początku zacząć od samych szkiców, bez nakładania kolorów, najlepiej w skali szarości ( najłatwiej Ci będzie ustalić światło i cień ) chociaż na początku staraj się szkicować twarze i proste szkielety ciała człowieka łapiąc tylko proporcje, małe szkice głów itd. Cóż tu więcej mówić, ćwicz i nie poddawaj się!

Polecam Ci przejrzeć baaardzo przydatne książki, które na pewno przekażą ci wieleeee wiedzy!

Michael Hampton- Figure Drawing – Design and invenition
https://mangodrawingsatuni.files.wordpress.com/2014/09/michael-hampton-figure-drawing-design-and-invention.pdf

Andrew Loomis - Figure Drawing For All It's Worth
http://www.alexhays.com/loomis/Loomis Figure Draw.pdf

Edytowano przez mchmzr
1

Oprócz poniżej wersji, mam zamiar wykonać to samo, ale tym razem w Illustratorze. Wskazówki mile widziane :)

148132130281672.png

1

@Norbert czaszka prezentuje się bardzo ciekawie. Fajna kolorystyka, ciekawy pomysł... No, no... Jestem pod wrażeniem :) Mi się bardzo podoba. Na tego typu pracach to już  w ogóle się nie znam, więc na pewno Ci nie doradzę, ale może ktoś inny powie Ci co należałoby zmienić. Dla mnie na pierwszy rzut oka, nic dodać, nic ująć. 

Edytowano przez Fedeez
0

Mi to osobiście cieżko czaszki oceniać, wszystkie takie same :D lol

Nie no żarcik, kozacka ta czaszka, gratuluje!

Idealny materiał do herbu dla e-sport lub coś w tym stylu.

Bym nie odkładał go na bok, bardziej sprzedał, bo wart jest kilku groszy ;)

Z miłą chęcią będę zaglądał  po więcej by zobaczyc jak Ci progress idzie.

0

Czaszka z pewnością na poziomie. Super się prezentuje, a w szczególności pasuje na logo drużyny e-sportowej. Tak jak wspomniał Supratec, warto by dać ową pracę do sprzedania nawet za minimalną wartość, bo zawsze jakiś grosz wpadnie i zawsze się przyda, a spróbować nie zaszkodzi. ^^

0

@Supratec @icon Czaszka jest darmowa. Link znajduje sie na moim deviantarcie (norbertzborecki). Prace zacznę sprzedawać, gdy wniosę trochę profesjonalizmu do moich projektów :)

Edytowano przez Norbert
1

nie jestem fanem  czaszek, ale wyszło całkiem dobrze...nie poddawaj się! początki są zawsze trudne:)

Edytowano przez danielgrafik
0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się