Honey Bunny

layout
Kufer Honey Bunny

35 postów w tym temacie

Co jakiś czas postaram się coś do kufra wrzucić, zapewne nie za każdym razem będzie to szablon więc dlatego tag "drobiazgi" :)

Opinie mile widziane, bo bez nich ani rusz w kwestii rozwoju i chęci podnoszenia umiejętności.

A jak Bozia da to może kiedyś uda się awansować na Grafika :)

Na pierwszy ogień lay dla warsztatu samochodowego:

--01.jpg

[Wiem, że tekstów nie równamy do prawej (w stopce) ale było to silniejsze ode mnie:] ale jeśli nie tędy droga proszę o sugestie.

Edytowano przez Honey Bunny
3 osoby lubią to

a postaram się jako pierwszy skomentować:P

Nie jest źle podoba mi się ułożenie i kolorystyka jednak dobór fontów wg niezbyt udany no i ten główny minus(jak dla mnie) to napis motor tech lab nie podoba mi się ani troszkę.

podsumowując: fajny pomysł i niezłe wykonanie jednak ten napis do zmiany i inne typo i będzie spoko no i jeszcze ten efekt szkła na ikonach też średnio. Ale ogólnie gdyby nie ten motor tech lab to oceniam na 4 z małym minusikiem :P Bo jest potencjał tylko troszkę pokombinuj :D

Edytowano przez Adam
1 osoba lubi to

Ok, to moja kolej.

Układ jest ok, szczególnie podoba mi się sekcja pod menu. Kolorystycznie też w porządku, chociaż czerwony na moim monitorze lekko bije po oczach.

Tak jak @Adam wspomniał, przekombinowałaś z fontami. Poza tym projekt całkowicie do przyjęcia.

Kilka porad/poprawek:

- menu mogłabyś przesunąć na lewo i usunąć z niego te kropki, zrobiłoby się miejsce na nr telefonu, który jest wyżej i marnuje przestrzeń,

- na takim odcieniu czerwonego lepiej moim zdaniem będzie pasować biały kolor czcionki,

- ten font odręczny (Scriptina?) chyba nie pasuje do warsztatu samochodowego ;),

- w sekcjach z ikonami i usługami spróbuj wyśrodkować tekst i sprawdź co bardziej będzie pasowało

- te loga producentów opon przeniósłbym nad stopkę, na ciemne tło

- możesz spróbować pokolorować buttony tak żeby były bardziej widoczne na ciemnym tle.

PS. wyrównanie w stopce tekstu do prawej sprawdza się całkiem dobrze w tym projekcie. 

1 osoba lubi to

Cześć,

Przechodząc do rzeczy... Cały projekt wygląda nie najgorzej, ciekawa kolorystyka, fajne zdjęcia, dobry font. Ale totalnie nie podoba mi się pasek menu. Jest on zbyt prosty. Nie przypadły mi do gustu, również ikonki mechanika, klimatyzacja, transport. Moim zdaniem te białe odbicie nie jest za ładne. 

Było coś dla Panów, teraz może coś dla Pań :)

005.jpg

Opinie mile widziane :)

3 osoby lubią to

Ogólnie mi się podoba. Jest prosty, schludny i całkiem efektowny. Kolory ładnie do siebie pasują.

Standardowo zawsze jednak coś wyszukam ;) 

• pomijając logo widzę trzy fonty, dwa kroje na projekt w zupełności wystarczą (nie jest to zasada, ale dobra praktyka),
  • brak konsekwencji w kolorach fontów - kolor z górnego menu nie pojawia się później już nigdzie,
  • tekst przy dużym zdjęciu za bardzo zlewa się z tłem,
  • górne menu nie trzyma się grida
1 osoba lubi to

@trzygie Dziękuję za wskazówki :), oko masz czujne, fontów jest faktycznie więcej niż dwa ale całkiem niechcący, nie wiem skąd mi się tam wziął Open Sean ;)

Font w menu miał pierwotnie kolor użyty w tekstach poniżej ale coś mnie podkusiło i pobrałam kolor z... powiek. :)

Pozdrawiam :)

Tutaj natomiast jest wiele lepiej. Nie mój styl, ale wygląda bardzo dobrze. Trochę chyba jednak za nisko te logo zostało umieszczone. 

Ostatni lay super, ale według mnie w bannerze nad headerem font jest zbyt cienki.

Podoba mi się połączenie szarego z czerwienią, jednak tego drugiego jest zdecydowanie za dużo, razi w oczy! Menu troszkę małe i sam napis motor tech lab bym poprawił, ale idziesz w dobrym kierunku:)

Smacznego ;)

-03.jpg

2 osoby lubią to

Całość projektu w większości wygląda w porządku, 2-3 kosmetyczne poprawki i stronę można praktycznie puszczać do produkcji.

Nie podoba mi się jednak dolna część projektu - tak duża sekcja Newsletter na stronie restauracji jest po prostu zbędna, dodatkowo nie do końca wiadomo co właściwie jest stopką. Z punktu widzenia użytkownika największą uwagę zwraca sekcja z prawami autorskimi i autorem projektu, dane firmy wraz z linkami do socjali są za mało czytelne i po prostu gdzieś się gubią.

Moja rada - newsletter przenieś do jednej linii z danymi firmy i wszystko na jednolite tło, tak jak jest to rozwiązane przy prawach autorskich. Zamiast newslettera można wrzucić dowolną treść (galeria zdjęć restauracji, przykładowe dania, skrócone menu, jakieś promocje itp.). Zmień przyciski socjali z tekstowych na ikony lub ewentualnie dodaj ikonę obok tekstu w przycisku - ludzie szybciej rozpoznają logo serwisu niż jego nazwę. Można też się pokusić o jakąś mapkę dojazdu.

Co do zmian kosmetycznych:

• na górze: logo na lewo, nawigacja na prawo - wyrównaj do treści strony,
  • w headerze zamiast zdjęcia można pomyśleć o jakimś chwytliwym tekście ( "najlepsze żarcie stąd do Kairu ;)" ),
  • opinie klientów rozciągnij do szerokości treści strony, wtedy odstępy pomiędzy opiniami powinny się wyrównać z tymi między zdjęciami wyżej.
1 osoba lubi to

Napisano (edytowany)

Blood Sweat & Tears ;)

Spoiler

Przed korektami:

--04..jpg

___mma.jpg

/lekkie podciągnięcie niebieskiego + korekta pod "more" i menu/
4 osoby lubią to

Noooo, Ania, jest grubo :) Ciężki, waleczny klimat. Jestem na tak :D 

Skoro tak dobrze radzisz sobie z mrokiem, to teraz zadanie domowe: odsłoń jaśniejszą stronę swojej duszy i przygotuj nam coś radosnego i kolorowego ;) Do wyboru: strona przedszkola lub biuro podróży.

1 osoba lubi to

Będzie to trochę sprzeczne z mą naturą ale ok, spróbuję czegoś innego coby w schematy nie popaść ;)

(opuszczam ciemną stronę Księżyca :)  ma się rozumieć chwilowo xd )

Śliczny lay, elegancko się prezentuje. Ciekawe połączenie czerwonego z odcieniem niebieskiego, co nie jest ogólnie latwe, a tutaj wyszło interesująco ;)

Widze ćwiczysz uparcie skilla i powiem krótko: nie przestawaj.

ale tak jak @trzygie wspomniał, mroku sporo serwujesz (lubie), więc pora byś nam pokazała drugą stronę mocy.

z niecierpliwością czekam na coś co zmiękczy me twarde serce :relaxed:

1 osoba lubi to

Niezwykle miło jest usłyszeć pochlebne słowo od osób, dla których, ogólnie pojęta Grafika, to niemalże chleb powszedni :)

Dziękuję bardzo za budujące opinie, nawet nie wiecie jak dla mnie dużo znaczą :)

Pozdrawiam

1 osoba lubi to

@Honey Bunny nie moje klimaty. Ten ala-błękitny w ogólne nie pasuje do tego czerwono-czarnego layoutu. Samo menu nie jest najgorsze i w miarę komponuje siez całym designem. Przyciski takie jak more, nie są dla mnie jaby to powiedzieć "atrakcyjne". Moim zdaniem źle dobrane kolory. Praca wygląda całkiem dobrze, ale ta kolorystyka psuje cały urok. Ogólnie ten czerwony z czarnym wygląda dobrze, a zwłaszcza do tej tematyki, aczkolwiek ten jakby niebieski wygląda tutaj fatalnie.

Ostatni projekt:

Odważna kolorystyka to trzeba przyznać, taka mało spotykana w dzisiejszym web designie. Twoje projekty bardzo przypominają mi styl z lat 2010- 11, wtedy często urozmaicano design np. taką niecodzienną kolorystyką. Wydaje mi się, że header jest zbyt ciemny szczególnie patrząc na sponsorów etc. Na pewno te prace wyróżniają się od tych, które widzę na behance czy nawet tu na forum. Mają coś w sobie, co sprawia, że wyglądają bardzo dobrze i styl, który zdecydowanie nie jest aktualnym trendem staje się naprawdę ciekawym :) 

W menu nie podoba mi się typografia za bardzo się wyróżnia. Imo taki projekt na pewno przyciągnie fighterów co do tego nie ma wątpliwości, bo akurat pod tematykę ten layout jest idealny. 

Dawno nie robiłam layout-ów, dlatego ocena jest jaka jest. 

Pozdrawiam ;D 

3 osoby lubią to

Początkowo kolorystyka typo w menu była koloru tekstów lorem ale nie wiedzieć czumu, wystraszyłam się blue w tym miejscu i poszłam w biel  ;) 

(ale w sumie tylko chwilowo bo wczoraj w psd. nastąpiły zmiany i powrót do niebieskiego stał się faktem xd)

Z każdą kolejną propozycją postaram się modyfikować mój styl aby przestał trącić myszką i zaczął wyglądać jak współczesny elementarz karze bo w przeciwnym razie o klienta może być ciężko :)

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

1 osoba lubi to

Cześć ;) Dodam coś od siebie:

Dziwny hosting bo nie chce mi pokazać pracy w pełnym wymiarze, dopiero po zapisaniu i odpaleniu w chrome jest pełny

Praca nr:

1. Już kiedyś podsyłałem Ci co nieco na PW

2. Ładna sekcja z -50% jedynie button bym jakoś bardziej uwidocznił. Ogółem praca schludna i ładna jedynie menu i napis w sliderze nie trzyma się gridu.

3. Ładnie jasno ale te zdjęcie z pania w sliderze słabo wkomponowane. Zawartości w opiniach poszerzył bym do lini gridu. Dół projektu do poprawy bo słabo wygląda przy dobrze wyglądającej górnej części - ciężki do połapania.

Najnowszą pracę zostawię sobie na jutro ;) Ogólnie mówiąc widać progres! Ćwicz bo idziesz w dobrym kierunku.

2 osoby lubią to

Ostatnia praca:

-Kolory odważne ;) Fajny top, nazwy newsów i sekcji nie wyglądały by lepiej z dużej litery? Stopka wydaje mi się troszę za mała w porównaniu do reszty strony - zwykle jest mniejsza jednak tutaj jak dla mnie za duży przeskok. Reasumując progres+

1 osoba lubi to

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link