trzygie

Jaki to font? / Poszukuję fontu - temat zbiorczy

20 postów w tym temacie

W temacie zadajemy pytania dotyczące wyłącznie identyfikacji lub poszukiwań fontów/czcionek.

Zakazane jest podawanie linków do pobierania płatnych fontów z nielegalnych źródeł.

Edytowano przez trzygie

Potrzebuję pomocy w identyfikacji fontu:

4SjKmM6.png

Strony identyfikacyjne stwierdziły zgodnie "zajmij się uczciwą pracą zamiast głupot szukać" ;) więc Was proszę o pomoc :)

@trzygie

Kurcze, ale żeś zagadkę zapodał (zresztą, jedną z moich ulubionych xd) niestety, pomimo zaprzęgnięcia do wspólnego poszukiwania usera z DW, zadanie okazało się zbyt trudne. Znalazłam kilka, bardzo podobnych, ale żaden nie jest tym z obrazka.

Ostatnia deska ratunku:

W powyższym linku niestety brak tego poszukiwanego ale na przestrzeni 22. stron może utrafisz coś co kryteriom sprosta :) 

2 osoby lubią to

udało się zidentyfikować tą zarazę - Bernardo Std Regular

2 osoby lubią to

2 godziny temu, trzygie napisał:

udało się zidentyfikować tą zarazę - Bernardo Std Regular

wiedziałem że gdzieś tego fonta widziałem :D hehe, u mnie lol.

Mam tego fonta od dawna już, ehh.

Super że odnalazłeś!

1 osoba lubi to

Poszukuję fontów sportowych, takich jak w logo e-sportowych, ale darmowych do użytku komercyjnego. Jak ktoś zna jakieś fajne i konkretne, to poproszę o namiary.

Napisano (edytowany)

Szukam czcionki bezszeryfowej, szerokiej, czytelnej, darmowej do użytku komercyjnego. Idealna byłaby Gymkhana ale niestety dostępna jest tylko jedna waga, a ja potrzebuję przynajmniej bold i medium. Do tego nawet w wersji płatnej jest tylko szeroka, a potrzebuję także odmiany o normalnej szerokości.

Edytowano przez 0na

Napisano (edytowany)

Dziękuję, ale niestety nie o to mi chodziło. Syncopate ma dziwne małe litery, a Orbitron jest zbyt kwadratowa. Szukam czcionki, która wygląda bardziej zwyczajnie, właśnie jak ta Gymkhana, aby nadawała się do dłuższego tekstu (akapitowego). Ponadto musi zawierać styl o normalnej i zwiększonej szerokości (expand, wide), a tutaj obie mają tylko jeden rodzaj szerokości.

I jeszcze zapomniałam dodać, że musi mieć polskie znaki.

@Edycja:

Przeszukałam już cały Dafont i Fontsquirrel. Najbliżej tego co potrzebuję jest na tę chwilę Encode , ale ta wersja wide jednak trochę za mało wide. Gymkhana wychodzi szersza, no i też jest nieco ładniejsza.

Szukam więc dalej ale coś czuję, że wśród darmowych nie znajdę :(

@Edycja2:

Znalazłam!  https://fontlibrary.org/en/font/sean-sans - nie jest tak ładna jak Gymkhana, ale ma wszelkie możliwe szerokości i wagi, jest czytelna i darmowa do użytku komercyjnego. Nic lepszego chyba już się znaleźć nie da.

Edytowano przez 0na

@Bartosz@ chętnie bym pomógł, natomiast link wygasł. Proszę o poprawienie. Może wtedy uda mi się Tobie pomóc ;)

Witam... czy znacie jakieś fonty na podobę do tych:

8348557802_322ab50443_m.jpg6122278067_45ec60bd51_b.jpgmaxresdefault.jpg

PS. Wiem że to są kaligraficzne prace, chodzi o podobne czcionki :)

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Ludzie, skąd Wam się wzięło to "na podobę"? Co to za jakaś podoba? Czy tylko mnie to słówko tak mierzi?

Można napisać "na podobieństwo" albo "na wzór", nie ma żadnej podoby.

A czcionek szukałabym w kategorii Graffiti, np. tu: http://www.dafont.com/theme.php?cat=606&fpp=100

Ew.  w tej: http://www.dafont.com/theme.php?cat=401&fpp=100 lub ogólnie w Gothic. Do tych gotyckich zawsze można dodać jakieś zawijasy czy lekko przerobić.

Edytowano przez 0na

A skąd Ci się wzięło słowo 'podob'... @only użył, jak najbardziej poprawnie, słowa podobna.

http://sjp.pwn.pl/slowniki/podobne.html

ale jeśli daje uważasz, że jest inaczej, musisz być przygotowana na podobny  (hehe) dialog:

-Pani córka jest bardzo do pani podobna.

-żadne podobna, jest na wzór...

:]

Napisano (edytowany)

Honey Bunny - to załóż se bryle, bo w "na podobę" nie ma "n" i nie wiem gdzie tam widzisz słowo podobna. A nawet gdyby było "n", to co wg Ciebie znaczy "na podobnę"? Można powiedzieć np. "szukam podobnej czcionki", ale nie czcionki "na podobę".

Podejrzewam, że to takie skrzyżowanie zwrotu "na podobieństwo" ze zwrotem "na modłę" i stąd wyszło owo "na podobę", ale nie ma czegoś takiego w słownikach. Jest słowo podoba, ale tylko w znaczeniu "to mi się podoba albo nie podoba", a nie jako rzeczownik "ta podoba".

Kurcze, jak w ogóle można tak kompletnie nie rozumieć, co się czyta... Ręce opadają :P

Edytowano przez 0na

Napisano (edytowany)

Faktycznie, zwracam honor, odniosłam się do słów poniżej screenów, /tam jest cacy/, tych powyżej nie widziałam :)

Edytowano przez Honey Bunny

Czcionkę z pierwszego obrazka miałem dobrych kilka lat temu, lecz nie pamiętam jej nazwy, ale w stylu graffiti to zapamiętałem inne, z których korzystałem Krash oraz drugą, chyba dobrze znana większości Diploma.

Dnia 1.04.2017 o 00:22, 0na napisał:

Ludzie, skąd Wam się wzięło to "na podobę"? Co to za jakaś podoba? Czy tylko mnie to słówko tak mierzi?

Można napisać "na podobieństwo" albo "na wzór", nie ma żadnej podoby.

A czcionek szukałabym w kategorii Graffiti, np. tu: http://www.dafont.com/theme.php?cat=606&fpp=100

Ew.  w tej: http://www.dafont.com/theme.php?cat=401&fpp=100 lub ogólnie w Gothic. Do tych gotyckich zawsze można dodać jakieś zawijasy czy lekko przerobić.

Doskonale wiem iż tak się nie powinno pisać... ale powszechnie się tak mówi... przynajmniej ja... więc nie wiem w czym problem i pomysł żeby wytykać jakieś tam błędy do tego dać linka na odczepne do dafonta... Aż takim laikiem nie jestem...

Pozdrawiam

5 godzin temu, only napisał:

Doskonale wiem iż tak się nie powinno pisać... ale powszechnie się tak mówi... przynajmniej ja... więc nie wiem w czym problem i pomysł żeby wytykać jakieś tam błędy do tego dać linka na odczepne do dafonta... Aż takim laikiem nie jestem...

Pozdrawiam

Link wcale nie był na odczepne. Pod tym odnośnikiem jest sporo podobnych czcionek. Wiadomo, że te gotowe nie będą takie super, ale można je nieco ulepszyć samodzielnie. Nie znam Cię i nie jestem wróżką, więc skąd miałam wiedzieć czy jesteś "takim laikiem" czy nie?

A co do słówka, to po prostu mnie ono jakoś wyjątkowo razi i byłam ciekawa, dlaczego ludzie go używają i czy kogoś jeszcze to tak samo mierzi, czy tylko mnie ;) Co ciekawe, taki zwrot spotykam tylko w internecie, może to jakaś regionalna "gwara"?

15 godzin temu, 0na napisał:

Link wcale nie był na odczepne. Pod tym odnośnikiem jest sporo podobnych czcionek. Wiadomo, że te gotowe nie będą takie super, ale można je nieco ulepszyć samodzielnie. Nie znam Cię i nie jestem wróżką, więc skąd miałam wiedzieć czy jesteś "takim laikiem" czy nie?

A co do słówka, to po prostu mnie ono jakoś wyjątkowo razi i byłam ciekawa, dlaczego ludzie go używają i czy kogoś jeszcze to tak samo mierzi, czy tylko mnie ;) Co ciekawe, taki zwrot spotykam tylko w internecie, może to jakaś regionalna "gwara"?

A ja używam tego słówka na co dzień... Może i gwara nie wiem... Jestem z Torunia i też mówię do tego "jo" :) No w sumie masz rację, skąd mogłaś wiedzieć...

Przepraszam, zachowałem się jak gówniarz...

Pozdrawiam

1 osoba lubi to