Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tu Krzysiek z Wałbrzycha. Lubię malować zarówno cyfrowo, jak i tradycyjnie. Zapraszam do oglądania i oceny. Pozdrawiam.

Najpierw lecą wypociny cyfrowe.

keys_by_kafelek.png

wow_by_kafelek.png

cumulus_by_kafelek-d38r802.jpg

eternal_by_kafelek-d9mvmsn.jpg

golden_wolf_by_kafelek-d4lud86.png

rainy_walk_by_kafelek-d9goh68.jpg

little_dragon_by_kafelek-d82s853.jpg

dragon_mutant_by_kafelek.png

pony_rider_by_kafelek-d4qtk5y.png

land_1_by_kafelek-d9c9xlz.jpg

old_man_eyes_by_kafelek-d9gsc0l.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

To może kilka słów ode mnie. Pierwszej pracy nie będę oceniał, ponieważ nie wydaje mi się, aby należała ona do Ciebie, ale o tym później. Widzę, że w każdej pracy zastosowałeś odmienny styl, co bardzo mi się podoba, bo niektórzy robią ciągle podobne stylistyczne do siebie prace, co w końcu robi się nudne. Ty natomiast starasz się robić odmienne prace, tak aby każda była wyjątkowa. Najbardziej podoba mi się 4. praca. Dobrze dobrane kolory, ciekawy pomysł. Świetnie! A teraz przechodząc do pierwszej pracy. Grafika ta wydaje mi się, że należy do Okami-Rain, który jest założycielem tutoriali i między innymi pokazał właśnie tą pracę. Możliwe, że jest jakieś wyjaśnienie, które rozwieje moje wszelkie wątpliwości, ale wygląda to conajmniej podejrzanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za opinię. Próbuję różnych technik w grafice, dlatego tak eklektycznie to wygląda.

8 godzin temu, Fedeez napisał:

To może kilka słów ode mnie. Pierwszej pracy nie będę oceniał, ponieważ nie wydaje mi się, aby należała ona do Ciebie, ale o tym później. Widzę, że w każdej pracy zastosowałeś odmienny styl, co bardzo mi się podoba, bo niektórzy robią ciągle podobne stylistyczne do siebie prace, co w końcu robi się nudne. Ty natomiast starasz się robić odmienne prace, tak aby każda była wyjątkowa. Najbardziej podoba mi się 4. praca. Dobrze dobrane kolory, ciekawy pomysł. Świetnie! A teraz przechodząc do pierwszej pracy. Grafika ta wydaje mi się, że należy do Okami-Rain, który jest założycielem tutoriali i między innymi pokazał właśnie tą pracę. Możliwe, że jest jakieś wyjaśnienie, które rozwieje moje wszelkie wątpliwości, ale wygląda to conajmniej podejrzanie. 

Rozumiem, że zdarzają się tutaj kradzieże czyichś prac, dlatego jesteś tak podejrzliwy, wyszukując obrazem prace na googlach.
Link, który znalazłeś, odniósł Cię do strony z jednym tutorialem Okami-Rain, a pozostałe miniatury tutoriali (w tym  moja) są z działu prac podobnych (Similar deviations).
Wystarczy najechać kursorem na miniaturę, by ukazała się nazwa i autor pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

@KafeleK masz rację, za co bardzo Cię przepraszam. Jestem dzisiaj rozkojarzony, a jestem wyczulony na wszelkie plagiat.  Najmocniej Cię przepraszam. Ta praca jest równie dobra, aczkolwiek nie podoba mi się pochylenie klawiszy, ale i tak jest okej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wydaje mi się, żeby tam było za jasno. Natomiast wydaje mi się, że albo należałoby zdecydować się, gdzie jest światło i nałożyć warstwę laserunku* w ciemniejszych miejscach, żeby je uwidocznić, albo olać światło i iść całkiem w kolory. Tzn, żeby czerwień na różnych częściach sowy nie była taka sama i żeby niebo nie było całe w tym samym odcieniu. W Sowie dobrze zrobiłeś ograniczając czarną farbę. Ogólnie, szczególnie początkującym (ale wielu dojrzałych twórców też się tego trzyma) radzi się rezygnację z czarnej farby i używanie zamiast niej ciemnego brązu, indyga, granatu i mieszanek tych kolorów.

*laserunek polega na nałożeniu cienkiej warstwy przezroczystej farby na wyschnięte malowidło. Trzeba przy tym ogarnąć właściwy wybór pigmentu - różnią się one poziomem przezroczystości. Np. ultramaryna jest przezroczysta, a biel cynkowa nie.

Edytowane przez Asfodel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troszkę poprawiłem z tymi uszami, ale nie wdawałem się w więcej poprawek (następnego dnia poszło do odbiorcy). Jednakże dzięki za opinię, jest słuszna Gosiu. Czarny kolor staram się ograniczać, jak tylko mogę. Tym czasem coś nowego.

cactus_on_hand_by_kafelek-daxztug.png

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta