Adam

brak polskich znaków

11 postów w tym temacie

skoro to forum graficzne to nie wypada żeby cos w nim nie grało a wystarczy zmienić czcionkę np pobrać i zastosować z google fonts

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowany)

@Adam, ale o co właściwie chodzi? Gdzie nie ma polskich znaków?

Edytowano przez trzygie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie wszędzie są polskie znaki, a nie mam pobranych czcionek bo formatowalem ostatnio komputer. Aktualna czcionka to Roboto z google fonts, tyle że pobierana przez css, wgram linijkę do szablonu html i zobaczymy wieczorem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie na telefonie 🙁 mam windows phone i działam na edge wiec pod te przeglądarkę może i malo os używa ale nie ma polskich znaków i zastąpione są czcionkami Arial

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Adam, a próbowałeś kilka razy odświeżać, mi na Lumia 435 w Edge zaskoczył font po 2 odświeżeniu strony.

Testowałem na innych sprzętach i przeglądarkach i wszystko działa prawidłowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Adam u mnie wszystko gra na komputerze jak i na urządzeniu mobilnym. Może po prostu to Ty masz pobraną zagraniczną czcionkę systemową, przez co polskie znaki się nie wyświetlają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam pojęcia, ale edge jest walnięty tak samo jak IE to wiesz. Dodałem htmlowy odnośnik i w CSS pozmieniałem wszędzie wartości żeby były oczywiste, a i tak błędnie wyświetla w edge. w Chrome i Vivaldi poprawienie, w reszcie nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie Firefox wyświetla dobrze, a Edge pokazuje pl znaczki innym fontem - mniejszym. Win 10 pl, komputer stacjonarny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopóki Edge będzie cierpiał na chorobę sierocą tak jak jego poprzedniczki, zbyt wiele w temacie wyświetlania fontów nie poradzimy.

Błędne wyświetlanie fontów od googla w Edge jest obecnie traktowane jako bug (mnóstwo zgłoszeń na forach Microsoft) i dopóki nie wejdzie stosowna łatka, nic na ten problem nie poradzimy.

@Adam, jeśli bardzo Ci to przeszkadza, możesz jeszcze spróbować uruchomić tryb developerski w telefonie i zainstalować wersję testową systemu, być może wtedy problem zniknie. Ewentualnie zostaje Ci jeszcze Opera Mobile.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

az tak mi to nie przeszkadza... Spoko będzie jak jest tylko chciałem to zgłosić 😜

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Problem został rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.