Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Nevind

Nevind - Fotomanipulacje

Rekomendowane odpowiedzi

Nevind

Siemka,

Postanowiłem oddać wam do oceny moją pierwszą fotomanipulację :D

Jakieś uwagi? Przyjmę każdą konstruktywną krytykę ^^ 

6bbbfa1ee6388.png

• Upvote 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hubert Murawski

Nigdy nie zajmowałem się tego typu pracami, więc ewentualnych błędów dostrzec nie mogę. Patrząc okiem "laika" w fotomanipulacjach mogę określić Twoją pracę jednym słowem - za***ista!

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Praca wygląda bardzo ciekawie. Bĺędów jako takich nie widać, ale to jakieś krople ściekające po butelce, bo trochę jednak pusto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Honey Bunny

Jeśli jest to Twoja pierwsza efemka to ja nie mam pytań, projekt wygląda naprawdę godziwie :)

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś żerującego szczupaczka lub kaczuszki pływającej w sitowiu xd.

Myślę, że można byłoby wziąć jeszcze pod rozwagę kwestię wzbogacenia tła aby buteleczka nie była zawieszona w próżni.

Edytowane przez Honey Bunny
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Supratec

Mi się też podoba :troll: ale...

Dół butelki, tutaj wtapianie lekko jakby poszarpane, forma roślinności/liści straciła swój charakter, zbyt mocno rzuca się w oczy wycinanie tutaj, nie aż tak jak w przypadku liści po bokach butelki. Ogólnie u dołu butelki brakuje mi jakby początku tego buszu, aktualnie nie wygląda on jak jedna całość przy butelce/w butelce, bardziej jak wycięty motyw z całości. Może dodanie jakiejś ziemii i korzeni czy coś jak zawijane pnącza o dołu, sam niewiem, ale w obecnej formie dół nie pasuje.

Przyznaje jednak że i tak wyszło Ci te wycinanie całkiem dobrze, rośliny nie są łatwe w tym przypadku.

Wtapianie za butelką idealne, w butelce mogłoby być mocniejsze lekko. Top wody i rośliny - zacnie Ci tutaj to wyszło, choć wydaje mi się ale kontrast pomiedzy suchą zieleniną a mokrą pod wodą jest zbyt mocny, zbyt spora rozbieżność w barwach, ta pod wodą zbyt wyblakła co do tej wyżej i ogólnie jak na zielenine będącą tylko pod wodą ;)

Dobry efekt mógłbyś również uzyskać poprzez przedłużenie rośliny suchej w srodku butelki tak by wystawała z niej (to tylko sugestia)

Czekam na więcej, ciekawie się zapowiada :rock:

7/10

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arte

Z daleka wygląda bardzo poprawnie. Dlaczego poprawnie ? Jest fajne ale nie ma w tym nic co przyciąga wzrok. Jedyne co mi nie pasuje to to że tak wisi w powietrzu. Może jakiś cień ? Ale nie wiem jaka była koncepcja twoja więc nie uznam tego jako błąd.

Z bliska już trochę gorzej :

- Nie wiem jak to nazwać, ale górna część tafli wody w miejscy styku z butelką wygląda jak wycięta z innego zdjęcia.

- Na samym dole, pod prawą częścią butelki zostawiłeś chyba kawałek maski warstwy.

- Przydałoby się trochę D&B żeby nie było tak płasko

- Trochę mało kolorów.

Oczywiście wszystko co napisałem jest moją opinią. Nie jestem profesjonalistą więc mogę się mylić.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DessingOshia

@Nevind Czy to na pewno pierwsza fotomanipulacja? Bo to wygląda naprawdę dobrze :) Ćwicz dalej w tym kierunku. "Zabutelkuj" inne rzeczy i pochwal się nimi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta