Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

Luk

Ostatnio w wolnych chwilach rzeźbię trochę w PS. Kilka ostatnich prac.

cb3f1341828783.57b5db3e541cc.jpg

4e350748448511.589dc3d2a18d8.jpg

43121d49744261.58c15e9336c0d.jpg

fb9e3c49744261.58bfb5e40ee67.gif

ed3a4349744261.58bfd5a2cf724.jpg

7b351b49744261.58bfb5e4385f5.gif

Edytowane przez Luk
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Honey Bunny

Bardzo fajne a przed wszystkim, pomysłowe prace, zwłaszcza smog i maluszek. Gdyby tylko w tej ostatniej pracy ten zielony ludek był troszkę lepiej wtopiony w otocznie (na tą chwilę wygląda bardzo 'płasko' ) to nie byłoby się do czego przyczepić i bez zbędnych egzaminów przepuścić do następnej klasy ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Dzięki. Ten gość w zielonym rzeczywiście nie jest idealny. Męczyłem się z nim trochę. Jest na ciemnym tle i chciałem żeby równocześnie był widoczny i rozpoznawalny, a jednocześnie w miarę realistyczny. Wyszło jak wyszło ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arte

Ogólnie wszystko całkiem fajnie. Najlepsze to z dzieckiem, ale gdyby nie gif to bym nie wiedział, że on tam podnosi to światło - czy jak to nazwać - ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Dzięki. Może masz racje, że mogłem np odrobinę wyżej podnieść rękę ze światłem, aby całość była bardziej czytelna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

No, no, przyznam że zostałem mile zaskoczony. Twoje prace są na wysokim poziomie i bardzo mi się podobają. Co do Superhero Wanted! gdyby tekst był nieco większy, pomyślałbym że jest to okładka książki, a ona (w sensie okładka... Tak wiem, chaotyczne zdanie) zachęca do jej przeczytania.

Bardzo zaciekawiłanie kolejna praca. Bardzo dobrze dobrana kolorystyka, jednak mimus jest taki, że nie widać, iż to dziecko trzyma światło od okna. Ujrzałem to dopiero widząc Twój .GIF :( Ta praca jednak podoba mi się najbardziej.

Ostatnia praca niestety na moje amatorskie oko jest nienaturalna, a dokładniej ludzie w oknach. Są oni na czarnym tle, co miesza w mojej wyobraźni. Myślę, że dobrze byłoby w tle ukazać np. lekko widoczne meble, czy chociaż jakiś kolor.

Są to jedne z najlepszych fotomanipulacji, jakie widziałem na forum i nie tylko. Oby tak dalej! Czekam na kolejne projekty ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Dzięki. Masz racje z tym światłem. Już kilka osób mi mówiło, że zauważyli to dopiero po chwili. Tutaj szersza prezentacja Behance Co do okien, to początkowo  eksperymentowałem właśnie z pokazaniem wnętrza, ale potem zrobiłem mały research i okazało się, że na tego typu zdjęciach tło pomieszczenia jest zwykle całkowicie czarne lub tak ciemne, że nie widać w nim szczegółów. Zgadzam się jednak, że praca "panuj nad światłem" jest od strony technicznej słabsza od "baw się światłem".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arte

Jeśli mogę coś jeszcze podpowiedzieć, to proponuje ci żebyś popracował nad kolorami. O ile 2 pierwsze projekty mają ładne barwy to 2 kolejne mają na sobie taki brzydki, odrzucający zielony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Taki był zamysł.  Celowo go dałem, bo mi się podobał :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Kolorystyka opiera się na lekko pastelowej triadzie róż (kobieta), zieleń (mężczyzna) i jeden z dwóch, ale nie pamiętam, który to był. Niebieski (niebo) albo żółty (światło). Natomiast w pracy "baw się światłem" taka tonacja najbardziej przypadła mi do gusty. Myślę, że odbiór kolorów to też w dużej mierze kwestia gustu, ale dzięki za opinię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arte

Właśnie odbiór kolorów to nie tak do końca rzecz gustu. Nie bez powodu różne filmy w różnych scenach mają różne palety barw.

Ale jeśli osiągnąłeś zamierzony cel to dobrze. To jest najważniejsze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Kolory ułatwiają przekazywanie różnego rodzaju komunikatów, uczuć itd, ale służą również do eksperymentowania i pokazywania własnej wizji świata. W sztuce znajdziemy najbardziej absurdalne zestawienia kolorów, które jednym się podobają, a u innych budzą odrazę. Są pewne utarte i sprawdzone schematy z których bardzo często się korzysta, np w filmach jak słusznie wspomniałeś. Chcemy coś konkretnego przekazać albo zbudować np określony klimat to posługujemy się określonymi środkami wyrazu. Myślę, że warto kierować się również własną intuicją i wykraczać poza utarte schematy. Jednym się to podoba, a innym nie i myślę, że już sam ten fakt jest dowodem na to, że kolory to również kwestia gustu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Luk

Dalsza część zabawy światłem i cieniem. Więcej na Be.

1e4afb54432937.595bb4f93187b.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta