Skocz do zawartości

Miniaturka By Kamel Design

Kamel Design

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre miniaturki są znośne, natomiast inne to totalna porażka. Polecam pooglądać jakieś speed arty miniaturek na Youtubie. Na przykład pooglądaj Jurgusa i ucz się z jego speedów (oczywiście nie próbuj robić takiego samego tylu, jakim on się posługuje, tylko przypatrz się efektom jakie stosuje, stockom czy ułożeniu poszczególnych elementów).

1 godzinę temu, FoxStudio napisał:

Niektóre miniaturki są znośne, natomiast inne to totalna porażka. Polecam pooglądać jakieś speed arty miniaturek na Youtubie. Na przykład pooglądaj Jurgusa i ucz się z jego speedów (oczywiście nie próbuj robić takiego samego tylu, jakim on się posługuje, tylko przypatrz się efektom jakie stosuje, stockom czy ułożeniu poszczególnych elementów).

Już wiele razy każdy wspominał o jakiś tutorialach, czymkolwiek ale to chyba nie działa. ;) 

• Upvote 1

@Kamel Design

Starasz się, ale nie za bardzo potrafisz jeszcze rozgraniczać to co ludzię chcą a to co Ty uważasz by chcieli ;)

Popełniasz najbardziej znane mi błędy, sam kiedyś od groma cieniów i poświat kładłem i moje pierwsze projekty wyglądały podobnie, ale z czasem zaczełem stosować metodę: 100% w głowie daj 50% w programie. Nazwałbym to zbyt sensytywnym wizualizowaniem, które później przekłada się na efekt taki jakie widzimy w Twoich projektach.

Wybrałem ostatni z projektów aby wypisać Ci gdzie i jakie błedy popełniasz plus mała rada jak to obejść ;) zwróć uwagę jakiego ja tła użyłem jakiego cieniowania pod Twoim banerem oraz jakiej Poświaty/Glow w brzegach tła.

W czym projektujsz tak ogólnie?

Gimp? Photoshop?

5WYKBbC.jpg

@Kamel Design spoko;) 

No i tak jak kolega @macey wspomniał na czacie, może dobrze by było jakbyś owe miniatury pokazywał/prezentował  w formie miniatur na tle jakiejś strony czy coś, po prostu wizualnie zaprezentuj miniaturę w użytku  no i miniatury to przeważnie  wielkości typu 50px-120px itd. a nie jak tu,  to co Ty tutaj zarzucasz bardziej nazwałbym bannerami po prostu (może edytować tytuł tematu by wystarczyło)

Powodzenia w rozwijaniu skilla życzę.

3 minuty temu, Kamel Design napisał:

@Supratec Nie rozumiem Cię zbytnio. To są miniaturki do filmów na YouTube, więc dlaczego miałbym robić w mniejszej wielkości ?

a no widzisz, hehe, skojarzenie miniaturka działa właściwie, miniatura pod YT to co innego :wee: 

a @macey to stary wyjadacz internetów i miniaturka dla niego to pewnie coś w granicach 100 pikseli :joy:

znajdź sobie mockup YT i wrzucaj prezentacje miniaturek na mock upie, z doświadczenia wiem, że dobra prezentacja to spory procent właściwego odbioru ;) 

Edytowane przez Gość
  • 3 weeks later...

To wciąż nie to na co czekamy. Ten tekst to zdecydowanie najsłabszy punkt tego projektu. "Biały" tekst wygląda w tym przypadku bardzo słabo i zniechęcająco. Na co ten żółty cień tam dałeś? Nie potrzebnie. Jak chcesz dodać cień do białego tekstu, to tylko czarny albo szary i nic więcej, bo coś takiego nie zachęcam do obejrzenia materiału.

Cały czas jedziesz tym samym schematem. Na środku tekst, tło z przesadzoną ilością efektów słabo dobrany font. @Supratec wysłał Ci fajną, a zarazem krótką instrukcję i tego się na razie trzymaj. Zacznij może używać innych paczek, bo wciąż te same i ludziom to się w końcu może przejeść. Dobra miniaturka nie musi się składać z nadmiernie nałożonych efektów. Dziewczyna może być ładna i bez makijażu. Pomyśl nad układem, dodaj może jakieś ikony, sylwetkę/twarz... Popatrz w Internecie co dzisiaj jest na modzie. Dzisiaj wszystko opiera się na prostocie, a Ty idziesz w kierunku szczegółowości. Nie w tym rzecz!

W dniu 3.01.2018 o 19:04, Kamel Design napisał:

sLw3Q0B.png

Powiem Ci, że to była chyba Twoja najlepsza miniaturką jaką zrobiłeś, bardo mi się podoba, chociaż popracowałbym nad tymi ikonkami Facebooka. Tekst mi się podoba, ale dopracowałbym szczegóły, bo może to miniaturka, ale liczy się jakość. Cień wychodzący od rami jest za silny.

Będę szczery, nie widać postępów, bo nie wyciągasz wniosków z naszych uwag. Jeżeli zaczniesz to robić, szybciej dotrzesz do oczekiwanego celu i więcej ćwicz, bo nad takim thumbnails jest pracy nie więcej jak 20 minut, tak więc spokojnie jedną na dzień możesz robić. Pooglądaj sobie w Internecie jak powinny dzisiaj wyglądać miniaturki i stosuj się do dzisiejszych trendów.

• Upvote 1

Zgadzam się z Viperem. 

Ja tylko znów dodam. Oglądaj poradniki i się na nich wzoruj i ćwicz. Bo to nie jest tak, że Ty nie umiesz. Po prostu może musisz zmienić myślenie i inaczej działać niż dotychczas.

Tu masz np: banerek :

I dodam jeszcze tyle. Jeśli Ci nie idą miniaturki, to zostaw to. Odpocznij od tego miesiąc czy więcej czasu. A spróbuj zrobić coś innego. Loga, banery, plakaty, może wzory na koszulkę. Może w czymś innym się odnajdziesz. 

Tylko przed stworzeniem totalnie własnego projektu to popatrz wpierw na materiały na YT, przemyśl koncepcję i próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. Tylko wyciągaj wnioski! ;)

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...