Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

Prickly Pear

Hejo forumowicze,
wracam po przerwie i próbuję znów przekonać się do medium jakim są fora – zobaczymy na ile mi to wyjdzie.

Pomyślałem, że nie ma co po próżnicy machać swoim portfolio, czy pytać się o rady czy opinie odnośnie konkretnych prac na siłę (bo w sumie nie przychodzę tu z problemami a po to, żeby się trochę wkręcić w społeczność i pogadać), także wrzucam wam coś czym ostatnio jaram się i w wolnym czasie praktykuję – pixelart. Przy okazji nie widziałem żadnego większego wątku stricte poświęconemu temu tematowi, więc zamiast robić tu galerię moich prac zachęcam was do wrzucania, jeśli też coś takiego macie.

Na pierwszy ogień wrzucam kadr z Neon Genesis: Evangelion który ostatnio oglądałem i zachwycałem się kadrami. No i w drodze już cała seria ilustracji z tego anime, gdzie będę próbował różnych pixelartowych technik i, mam nadzieję, czegoś się w tym procesie nauczę.

spacer.png

Oryginalny kadr

Do tego bardzo podoba mi się „japońska typografia”, ale jako że ani nie znam języka, ani talentów do nauki języków nie mam, to stworzenie czegoś we własnym zakresie wykracza poza moje możliwości. Ale plansza początkowa ma naprawdę fajnie zmodyfikowane znaczki, więc ją też zapragnąłem zrobić w pikselach. Ostatecznie wyszedł mi z tego cover do albumu pixelartów z Evangeliona na fejsa czy gdzieś

spacer.png

Oryginalny kadr

W sumie szału wielkiego nie ma, tym bardziej że to grafiki silnie bazujące na materiale źródłowym, ale bawiłem się przy nich przednio. Największym wyzwaniem było w zrobienie japońskich „krzaczków” w tak małym rozmiarze, zwłaszcza w planszy tytułowej, gdzie koniec końców zrobiłem tylko coś wizualnie przypominającego oryginał (ale mam wrażenie że w pierwszej pracy faktycznie da się to rozczytać).

Dawajcie swoje prace, chętnie zobaczę pieczołowicie porozmieszczane piksele które choć w tej jednej technice nie męczą oczu xd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta