Skocz do zawartości

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Teny

Kolejna dawka moich zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Teny

Witam jestem tutaj nowa , chciałabym się dowiedzieć co inni myślą o moich zdjeciach , co moge zrobic lepiej itp . _DSC0049.jpg_DSC2537.jpg_DSC3673.jpg_DSC4758.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Zdjęcia fajne, choć 2 pierwsze moim zdaniem troche za ciemne, tutaj pobawiłbym się lekko Poziomami (levels) w photoshopie i filtrami a uzyskasz jakość podobną do 2 kolejnych zdjęć, czyli kwiatek i ten tunel, bo tutaj ładnie wyszło, światło itd.

Przykładowo złe światło w zdjęciu ze spadachronem sprawiło iż wkradło Ci się na trawę sporo gorących pixeli (hot pixels) są bardzo łatwe do usunięcia tak ogólnie.

Czy nie miała byś nic przeciwko jakbym użył zdjęcia z tunelem przy jednej z photomanipulacji? Takiego klimatu szukałem dawno temu :)

Oczywiście jak już bym coś stworzył to nie zapomnę wspomnieć o Autorce zdjęcia ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teny
4 minuty temu, Supratec napisał:

Zdjęcia fajne, choć 2 pierwsze moim zdaniem troche za ciemne, tutaj pobawiłbym się lekko Poziomami (levels) w photoshopie i filtrami a uzyskasz jakość podobną do 2 kolejnych zdjęć, czyli kwiatek i ten tunel, bo tutaj ładnie wyszło, światło itd.

Przykładowo złe światło w zdjęciu ze spadachronem sprawiło iż wkradło Ci się na trawę sporo gorących pixeli (hot pixels) są bardzo łatwe do usunięcia tak ogólnie.

Czy nie miała byś nic przeciwko jakbym użył zdjęcia z tunelem przy jednej z photomanipulacji? Takiego klimatu szukałem dawno temu :)

Oczywiście jak już bym coś stworzył to nie zapomnę wspomnieć o Autorce zdjęcia ;)

Nie ma sprawy,  możesz użyć,  dopiero uczę sie obrabiać zdjęcia bo caly czas uważałam ze oryginalne sa lepsze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dziękuje :)

Też uważam iż zdjęcie jest idealne gdy nie ingerujemy w nie, a fakt czy je dobrze zrobiliśmy to już zasługa umiejętności fotografa.

Potrafię docenić dobrze naprawione zdjęcie, lub lekki retusz (lekki), ewentualnie przywracanie kolorów do B&W zdjęć lub usuwanie zabrudzeń i uszkodzeń, ale nigdy nie znajdę chwili na ocenianie zdjęć przepuszczonych przez filtry typu Instagram czy co tam jeszcze jest. Nienawidze takich sweet foci itd, z ilością filtrów większą niż mam włosów na głowie. Wtedy dla mnie to nie jest fotografia lecz fotomanipulacja :)

Pstrykaj więcej zdjęć, nastaw się na nie poprawianie ich, na to że wyjdą idealne, poświęć czas na naukę tego jak zrobić idealny  shot, wtedy program do obróbki będzię sporadycznie używany ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teny

Przez ostatnie dwa lata 18tys klatek wystrzelanych,  wiec mysle ze nie jest zle,  a z czasem będzie jeszcze lepiej;) dzieki za ocenę 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tip

Tak jak koledzy wyżej napisali, 2 pierwsze zdjęcia mogły być nieco rozjaśnione w szczególności to 1. Ogólnie pozostałe zdjęcia według mnie wyszły perfekcyjnie.

Mam takie pytanie, jakim aparatem robisz zdjęcia?  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

Zdjęcie wyszło fajnie, lecz kolorystyka to już tak sobie, bez żadnych HDR'ów itd. i to tak niesmacznie wygląda, lecz taki jest świat w rzeczywistości, a w internecie każde zdjęcie teraz ma filry HDRy i ludzie czują się jak w bajce :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
AmorOne

Jeśli chodzi o filtry ,to polecam Nik Collection - pare lat temu były za 149$ ,a od jakiegoś czasu jest za darmo :) !

Edytowane przez Śliwkowy
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
39 minut temu, Śliwkowy napisał:

Jeśli chodzi o filtry ,to polecam Nik Collection - pare lat temu były za 149$ ,a od jakiegoś czasu jest za darmo :) !

Nigdy o tym nie słyszałem, dzięki już się pobiera :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

@Teny Zdjęcię wyszło super ;) choć jak sama zauważyłaś kadr ucięty zbytnio.

Co do flitrów, są gusta i guściki, ale każde zdjęcie przed obróbką jest zdjęciem, a po obróbce jest już manipualcją, nie prawdziwy obrazek, który nigdy nie istniał w rzeczywistość, a jedynie na ścianie Instagrama xd lub innego "domu opieki" tego typu.

@Śliwkowy NIK Collection używam odkąd wyszło :) zacne jest.

Polecam również jeśli chodzi o efekty i filtry pluginy od AlienSkin.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teny

Dawno mnie tutaj nie było , ale zdjecia nadal robię. Chętnie poczytam co macie do powiedzenia na temat moich fotek.

hUcVWV8.jpg

//Marcin
//Aby poprawnie dodać obraz trzeba wkleić bezpośredni adres do niego. Czyli klikasz PPM>Kopiuj adres obrazu lub coś podobnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Husoc

Ostatnie zdjęcie w pierwszym poście jest według mnie najlepsze. Ciekawe miejsce na spędzanie wolnego czasu. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
goodguylucas
W dniu 10.08.2016 o 12:08, Teny napisał:

Nikon d5100 , ale ro zdjęcie zostalo zrobione telefonem;) 

Jakim telefonem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta