Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy w dobrze programu/metody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam ogromną prośbę o pomoc przy dobrze prostego programu graficznego, w którym będą mógł wykonać pewnie dla większości z Was dość banalną rzecz jednak dla mnie po dwóch dniach poszukiwań trudną. Mianowicie mając skan mapy (zwykła biała mapa z naniesionymi działkami ewidencyjnymi jak w przypadku budowy np. domu) potrzebuję zaznaczyć konkretny kontur działki (czasem regularny, czasem nieregularny kształt) i poszerzyć to zaznaczenie o tzw. strefę buforową (strefę oddziaływania)o wielkości np. 50metrów w skali (czyli kilka centymetrów na mapie, co spowoduje powstanie okręgu dla działki prostokątnej w kształcie mniej więcej stadionu do biegów czy stadionu piłkarskiego wraz z trybunami.

Jest to czynność prosta do wykonania w popularnych serwisach mapowych jak np. geoportal jednak jak mam już zeskanowana mapę to sytuacja robi się nieco trudniejsza.

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi jakim programem (płatnym lub nie) jestem w stanie coś takiego wykonać?

Odnośnik do posta