Skocz do zawartości

DPI podczas drukowania

Gustrlik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Potrzebuję Waszej pomocy. Dla Was pewnie to banał, ale ja nie mogę czegoś załapać. 

Dałem do drukarni logo, które ma być drukowane w rozmiarze 4cmx4cm. Obrazek miał 1000px x 1000px (w przybliżeniu). Z drukarni dostałem informacje, że logo jest wykonane w 96 DPI, z załączonym obrazkiem jak będzie wyglądało po druku, niestety było całe rozmazane. Dodatkowo dostałem informacje, żebym najlepiej przesłał im obrazek wykonany w 300DPI.

Przerobiłem obrazek na 120 DPI i wysłałem, po czym dostałem podobną odpowiedź, że obrazek nadal ma tylko 96DPI i po wrzuceniu do Corel Draw i zmniejszeniu do 4cm jest niewyraźny. Na komputerze obrazek jest wyraźny, wrzuciłem go do Worda i wydrukowałem w rozmiarze 4x4cm i wszystko dobrze widać. Wymieniłem z drukarnią kilka wiadomości i twierdzą, że DPI da się ustawić tylko mając plik otwarty/wektorowy, i że pieniędzy nie zwrócą bo to ja wysyłam zły plik. Tyle już czasu na to poświęciłem, że za połowę tej kasy wydrukowałbym 10 razy więcej obrazków i to wyraźnych, a dostanę coś co się w ogóle nie nadaje. 

Dziwi mnie to, że jak sam drukuję to wszystko jest ok, a jak drukarnia drukuje to fatalnie wszystko widać, wyjaśni mi to ktoś?

Pozdrawiam, Paweł.