Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Ariels

Jaki program do przeglądanie zdjęć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ariels

Witam, mam do was pytanie.

Z jakiego programu korzystacie do przeglądania grafiki (zdjęć) w Windows'ie ?

Chodzi mi głównie o to aby działał płynnie i był prosty przejrzysty. Pytam dlatego iż windowska(10) przeglądarka zdjęć strasznie "muli". Dawniej korzystałem z Picasa lecz programik został porzucony na rzecz google zdjęcia. 

A ty z czego korzystasz, co polecasz? 

Pozdrawiam :)

ps. mam cichą nadzieje że piszę w dobrym dziale, a temat nie został jeszcze poruszony na forum. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arte

Możesz spróbować Bridge od Adobe. Jest za free.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobne wątki

• Tablet graficzny do retuszu oraz grafiki(Xp-pen?)

Witam,  Ostatnio byłem na targach w Wawie (comicon) i testowałem tablety firmy XP-Pen. Generalnie zainteresowała mnie seria DECO, najbardziej przypadła mi dog gustu. Same na pierwszy rzut oka naprawdę bardzo dobre, może ktoś pracuje na takich? Chętnie posłucham opinii bo w tej cenie ciężko znaleźć coś innego a jakość wykonania czy specyfikacja naprawdę dobra. Myślałem nad takim:
      https://www.ceneo.pl/66983127?se=EAI2Fb9Jm3-SkwANBZetW8suYNmaiX-8&gclid=Cj0KCQjwguDeBRDCARIsAGxuU8aGok5x-wUgmem3LhEyyAhQZKrhuQyU0tbE9SBxSeQHtJB2d0lj8wQaAiZoEALw_wcB

w Sprzęt

• Z jakiego hostingu zdjęć korzystać?

Już nie raz napotykałem się na pytania odnośnie Hostingów zdjęć, z których warto korzystać przy udostępnianiu swoich prac w Internecie. Aby nasza praca pojawiła się w sieci, nie trzeba robić tego bezpośrednio przez różnego typu Hostingi zdjęć. Mogą to być np. portale internetowe, na których możemy dodawać grafiki jako załącznik itp. Udostępniając nasze projekty w takich miejscach jak np. Facebook, czy Google+, w łatwy i szybki sposób możemy uzyskać bezpośredni link do naszej grafiki.   Chciałbym jednak zacząć od bezpośrednich Hostingów, umożliwiających nam udostępnienie naszej grafiki w sieci. Każdy darmowy Hosting ma pewne ograniczenia. Możemy jednak to ominąć wykupując konto Premium, dzięki czemu będziemy mogli bez limitu udostępniać nasze pliki. Poniżej znajduje się niewielka lista Hostingów, z których sam często korzystam:   Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 2MB: Tinypic.pl Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 3MB: Zapisz.net, Fotowrzuta.pl Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 5MB: Wgrajo.pl Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 6MB: Zapodaj.net Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 7MB: Obrazki.elektroda.pl   Musimy być jednak świadomi tego, że na darmowych stronach Hostingowych, z reguły nasze grafiki zostaną usunięte na stałe z sieci po paru tygodniach, czy miesiącach, co jest ogromnym minusem, dlatego osobiście zalecam udostępniać projekty poprzez różnego typu portale, czy strony, gdzie możemy dodawać np. posty z załącznikiem pod postacią grafiki. Oto kilka moich sposobów: Imgur.com - wystarczy, że dodamy grafikę na stronę poprzez New Post a kiedy praca zakończy się uploadować, możemy łatwo i szybko uzyskać link do bezpośredniej grafiki klikając na obraz prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy Otwórz grafikę w nowej karcie. Behance.net - podobny sposób, co powyżej. Dodajemy projekt na stronę, po czym używając prawego przycisku myszy, otwieramy grafikę w nowej karcie i kopiujemy adres URL. Facebook - myślę, że i tu nie muszę specjalnie tłumaczyć, gdyż do czynienia mamy z podobną sytuacją.  Google+ - podobnie jest i tu. Dodajemy post, a jako załącznik wstawiamy naszą grafikę, po czym dzięki prawemu przyciskowi myszy.   Myślę, że jest wiele więcej stron dzięki, którym możemy udostępnić nasze projekty, aczkolwiek te były przykładowe.   Mam nadzieję, że pomogłem i komuś przyda się, któraś z informacji

w Poradniki

• Rozrzucenie zdjęć w obrysie

Witam
      mam około 80 zdjęć i chciał bym je rozrzucić w środku dwóch liter pod różnymi kątami i może rozmiarami jest na to jakiś sposób w photoshopie lub illustratorzem, poza ręczną robotą?

w Ogólne

• Prosty problem

Hej   Opisze swój problem, może wydawać się łatwy do rozwiązania - ale nie umiem wyszukać odpowiedzi w google Przepraszam z góry za chaotyczne wyjaśnienie - ale brak pojęć robi swoje. Łopatologicnzie : Chce narysować sobie jakieś "rzeczy/postacie itp", lecz żeby po wstawieniu do programu adobe animate, dało się ustawiać na nich animacje. Przykład: narysuję człowieka i chciałbym ustawić jakieś "punkty/wektory nw jak to nazwać" tak, że będę miał kilka punktów by móc ustawić potem z nich animację nogi/ramienia itp. Wstawiam przykład  https://iv.pl/images/13178567987731591726.png  -  w miejscu czarnych kropek (zaznaczone przykładowo tylko) chcę mieć po imporcie do animate możliwość zmiany ich do zrobienia animacji Kompletnie nie wiem jakiego użyć programu i jakiej opcji. Mam zainstalowanego gimpa i inkspace, próbowałem wg. jakiegoś poradnika przerobić obrazek rastrowy na wektorowy, i super miałem te punkty ale było ich kilkaset! A mi potrzeba by było ich powiedzmy dla postaci po kilka na kończynę. Próbowałem też z krzywymi w gimpie, ale wymiękłem. Pytanie do was - jakiego programu i funkcji użyć? 

w Ogólne

• Własny Własny projekt fontów w Illustratorze. Jak go zapisać by działał?

Wiem jak narysować fonty w tym programie. Ale nie wiem jak zapisać projekt tak, aby Illustrator i edytory tekstu uznały go za pełnoprawną czcionkę do pisania. Szukałem w internecie, ale tej informacji dotad nie znalazłem. I co zrobić aby moje fonty nie pojawiły się automatycznie w każdym z moich programów. Na przykład by fonty te były w Illustratorze i Notatniku, ale już nie w Photoshopie ani w Wordzie? Z góry dzięki.

w Ogólne