Skocz do zawartości

   Witamy na forum Graficznie.net! Korzystając ze strony oznajmiasz, iż zapoznałeś się z obowiązującym tutaj Regulaminem.

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. Update: problem rozwiązany ;-) Pozdrawiam
 4. Cześć, mam przed sobą następujące zadanie: wykonać portfolio (w formacie książki/czasopisma) do druku i publikacji w wersji cyfrowej (na portal typu issuu lub behance), przy czym druk ma być skróconą wersją portfolio cyfrowego, tzn. składać się tylko z części jego stron. Chciałabym zrobić to jak najszybciej i jak najsprytniej, tj. uniknąć robienia dwukrotnie tej samej pracy 😉 Wyobrażałam sobie, że zrobię je w trybie do druku, a później przekonwertuję. Wykonałam próbę na kilku stronach i przy konwertowaniu z profilu ("intent") "Print" na "Digital Publishing" layout posypał się, konkretnie przesunął i przeskalował. Trochę zgłębiłam temat i okazało się, że rzeczywiście w nowszych wersjach InDesign jest problem z rozdzielczością. Na początku tutorialu https://www.youtube.com/watch?v=qzE6nZofaI0 Terry White twierdzi, że można bez problemu zmienić "intent" dokumentu po jego skończeniu, natomiast na forach znalazłam rady, żeby raczej zacząć od zera, bo zmiana "intent" psuje layout (jak u mnie) https://community.adobe.com/t5/indesign/intent-in-document-setup-when-converting-print-edition-to-epub/m-p/8766568 . W mojej wersji programu nie mam jednak opcji ePub, tylko Print, Web i Digital Publishing. Zdecydowanie chciałabym uniknąć zaczynania od zera 🙂 Na pewno jest jakiś sposób, żeby wykorzystać ten sam dokument? Oczywiście potrzebuję innej rozdzielczości dla obu wersji i zastanawiam się jeszcze nad formatem (A4/A3) - w wersji cyfrowej korzystniejsza byłaby mniejsza, z uwagi na wielkość pliku. Czy ktoś miałby pomysł, jak powinnam się za to zabrać? Dopiero zapoznaję się z tą wersją InDesign (CC 2014), wcześniej miałam styczność tylko z CS5.5. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc 🙂 Pozdrawiam
 5. Wcześniej
 6. jagoda

  Wektoryzacja online

  Zapraszamy do skorzystania z usługi wektoryzacji online. Szybko, bezstresowo, profesjonalnie :) https://www.wektorki.pl
 7. Dzień dobry, muszę wstawić zdjęcie do kilkunastu grafik. Problem nie w wykonaniu jednej operacji tyko w bardzo wielu. Grafika wstawiana jest zawsze tej samej wielkości. Grafiki, do których jest wstawiana są zawsze te same. Miejsce, w które jest wstawiana jest zawsze to samo. Wadaje się, że taką operację dość łatwo zautoomatyzować. Czy ktoś może poradzić jak to zrobić ?
 8. Wrzaskun

  Długość ścieżki / krzywej

  Witam, Mam to samo pytanie, czy mógłbyś rozwinąć temat i napisać gdzie dokładnie mam szukać tej długości, pracuje w CS6
 9. Witam, poszukuję osoby która potrafi zrobić ładne logo. Po więcej informacji proszę o kontakt
 10. Prickly Pear

  Inny kolor na wydruku

  Może w takim razie to kwestia skanowania do czerni i bieli? Czy obraz na komputerze wyświetla się w kolorze? Jak tak, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to ustawienia samego druku. W momencie jak klikasz w windowsie opcję drukuj powinno wyświetlać się okienko gdzie możesz doprecyzować w jakich proporcjach i ile kopii wydruku chcesz otrzymać. Prawdopodobnie jest tam też do wyboru okienko z opcją kolor/czarno-białe. Możesz też podesłać plik i wtedy potencjalnie coś więcej będę w stanie powiedzieć.
 11. atom

  Inny kolor na wydruku

  Drukarka to Epson l805 i testowy wydruk wychodzi w pełnej kolorystyce.
 12. Prickly Pear

  Jakie dane na projekcie?

  Wrzuć jakiś placeholder. Wymyśl imię i nazwisko pasujące do danej branży, albo wrzuć po prostu generycznego Jana Kowalskiego, numer jako 123 456 789 albo dowolną inną kombinację cyfr. Jeśli chodzi o dłuższe teksty, to rzeczy typu lorem ipsum dobrze nadają się na tekst zastępczy. Pamiętaj, że nie chodzi o to, żeby ten tekst miał sens, więc najlepiej wrzucić go w jakimś obcym języku, żeby nie rozpraszał. W takich próbnych projektach chodzi o pokazanie końcowego wyglądu kroju pisma czy rozłożenia elementów, a same dane są do podmiany.
 13. Prickly Pear

  Inny kolor na wydruku

  Brzmi to trochę jakbyś drukował na drukarce która ma tylko czarny tusz xd. Ale czy wydruk jest zupełnie pozbawiony koloru, czy tylko przytłumiony? Bo jeśli to drugie, to możliwe że odtworzenie tego koloru nie będzie takie proste, bo skaner tworząc obraz, odwzorowuje go za pomocą przestrzeni kolorów komputera (RGB) a drukarka używa innej przestrzeni przystosowanej do farb (CMYK). Ale no pierwszym etapem byłoby sprawdzenie możliwości drukarki, bo tam czy siak jakiś kolor powinieneś mieć, jeśli posiada ona jakieś kolorowe farby.
 14. BooBooBox

  Jakie dane na projekcie?

  Witam, nie jestem grafikiem, nie mam dużego doświadczenia ale chcę wypróbować swoje siły w tej dziedzinie. Znalazłam konkurs graficzny w którym chciałabym wziąć udział. Chodzi o zaprojektowanie loga i wizytówki. W opisie konkursu nie było żadnych danych kontaktowych, jakie dane mam wpisać w projekcie? Z góry dziękuję.
 15. atom

  Inny kolor na wydruku

  Na rysunku odręcznie wykonanym koc jest w zielonym kolorze. Rysunek został zeskanowany i również jest kolor zielony. Natomiast drukując koc wychodzi w kolorze szarym. Co mogę zrobić, aby kolor był jak na rysunku bądź choćby zbliżony do oryginału? Drukowałem z Windowsa i Linuxa.
 16. Double Prism

  Tablet wacom intuos pro m - problem

  Witam, pracujesz może na dwóch monitorach? Może problem tkwi w mapowaniu rysika we właściwościach tabletu? Może pomoże ustawienie obszaru tabletu na monitor, na którym rysujesz? Gdy mam ustawiony na dwa ekrany, też robi mi się przesunięcie.
 17. Prickly Pear

  Grafika w elipsie

  Zakładam, że chodzi o efekt podobny do tego: https://imgur.com/a/sZOHRHM Masz na załączonym obrazku od razu warstwy jakie zrobiłem. Ciężko powiedzieć co może u ciebie nie grać, ale strzelałbym, że np warstwa z tłem może być wyżej niż te elementy wychodzące poza elipsę. A jeśli używasz szybkiej maski, to spróbuj odwrócić zaznaczenie (ctrl+shift+I), albo po zaaplikowaniu maski spróbuj odwrócić kolory (ctrl+I). Moim zdaniem to zaznaczenie w programie nie jest zbyt intuicyjne, bo zaznacza wszystko poza elementem który się obrysowało. A jak to nadal nie te rzeczy, to podeślij plik, albo chociaż screena jak to u ciebie w programie wygląda, to może łatwiej mi zdiagnozować problem.
 18. agaton1966

  Grafika w elipsie

  itam jestem początkującym w photoshopie Chcę wstawić w okrąg psa który sprawił by wrażenie ,że wchodzi z tego okręgu. Robiłam to z użyciem maski warstwy, Wstawiłam zdjęcia psa, powieliłam warstwy. Wymaskowałam głowę psa . zrobiłam koło. Wiem że teraz trzeba zrobić utworzyć maskę przycinającą. Ale robie to i nie ma efektu o który chodzi. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i opis .
 19. Szukam chętniej osoby na wykonanie loga sklepu internetowego "trenowac.pl". Logo ma być proste ale mam mieć jakiś element wyróżniający. Cena 50 zł.
 20. konrad_sudol

  Początkujący grafik

  Ktoś zainteresowany?
 21. avriel332

  Nowe Logo klubu sportowego

  very nice to meet you i saw your profile i like very much i want a honest and trust worthy person for serious relation. can we talk to each other.please send me your some detail and picture on my mail address [harryavriel62@gmail.com]
 22. Prickly Pear

  projekt teczki i wytyczne

  1. Generalnie oznaczenie a+b lub a/b oznacza ile masz kolorów i z której strony wydruku. „a” to kolor z przodu a „b” to kolor z tyłu. 4+4 oznacza najczęściej że wykorzystujesz pełen zadruk w kolorach procesowych (CMYK) z obu stron dokumentu (chociaż w skrajnych przypadkach może oznaczać wykorzystanie 4 innych farb, np. Pantone). a) Lakier UV na ostatecznym wydruku to błyszcząca powierzchnia nałożona punktowo na elementy. Jeśli chodzi o zaprojektowanie do tego grafiki, to polega to na wybraniu jakiegoś kształtu z grafiki na której będzie lakierowanie (lub stworzenie nowego) i wypełnienie go jednym kolorem. Zazwyczaj do drukarni wysyła się taki plik tylko ze składową 100%K, ale tak naprawdę to nie ma znaczenia, póki to będzie jeden, lity kolor. 2. a) Nadruk 1+0, zgodnie z tym co opisałem wyżej, oznacza że masz jeden kolor z przodu okładki i brak koloru w środku. Pantone są to farby o określonych kolorach i nie następuje pomiędzy nimi mieszanie jak w przypadku CMYKa, więc zazwyczaj do nadruków wykorzystuje się po prostu jeden kolor z dostępnego próbnika. Większość programów do grafiki powinna mieć zainstalowaną bibliotekę z różnymi kolorami do wyboru, tylko musisz poszperać gdzie ona jest. Ale generalnie to raczej chodziło o wybranie dowolnego koloru z palety Pantone.
 23. .strict

  Nowe Logo klubu sportowego

  Dalej aktualne?
 24. .strict

  Początkujący grafik

  Cześć, masz jakiegoś discorda? Jestem zainteresowany.
 25. konrad_sudol

  Początkujący grafik

  Cześć, jestem początkującym frontend developerem i poszukuję jakiegoś młodego grafika do podjęcia współpracy. Ty tworzysz, ja na jego podstawie robię stronę i portfolio dla mnie i dla Ciebie. Pieniędzy z tego nie będzie, ale nabierzemy doświadczenia ?
 26. Dzień dobry, Chciałam wyjaśnić pewne kwestie czy idę dobrym tropem. Mam zadanie egzaminacyjne i prosiła bym o pomoc. Mam zadanie zrobić teczkę na dokumenty w wersji wizualno-graficznej. 1. z opcją full kolor 4+4 ..... czyli muszę color w tracing options nastawić na maxa? 4+4 to chyba obustronny druk kolorowy a) lakier UV 1+0.... nie wiem o co chodzi i jak to przedstawić. Jedno co mi się nasuwa to ma być błyszcząca 2.Teczka koloru czarnego papierowa (to jasne) a) nadruk w 1 kolorze Pantone 1+0. .... tutaj też nie bardzo wiem. Kolory pantone używałam z tym że nie przykładałam wagi do oznacznika 1+0. I co może oznaczać w 1 kolorze?
 27. Prickly Pear

  Poszukuję konkretnego fontu EFN nissan czarny

  Nie znam się, to się wypowiem. Wrzuciłem w google, bo nie miałem lepszego punktu wyjścia i ciężko w ogóle znaleźć jakieś sensowne źródło które o tym pisze albo oferuje go do pobrania. Może spróbuj skontaktować się bezpośrednio z kimś, kto go używa? Bo w innym wypadku zdecydowanie bezpieczniej i mniej czasochłonnie będzie znaleźć podobny substytut (ale jestem pewien że potrafisz to równie efektywnie zrobić co ja sam, także mogę co najwyżej podesłać jakieś stronki zbiorcze z fontami).
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...